UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzynarodowy Dzień Eliminacji Dyskryminacji Rasowej

 
Elbląg, Międzynarodowy Dzień Eliminacji Dyskryminacji Rasowej

Wydawać by się mogło, że w cywilizowanym świecie nie ocenia się już człowieka przez pryzmat jego koloru skóry. Nic bardziej mylnego. Polskie organizacje antyrasistowskie alarmują, że – ostatnimi laty – liczba rasistowskich napaści w naszym kraju wyraźnie wzrasta. Dlatego trzeba nadal głośno mówić o odmiennych poglądach, trzeba manifestować swoje poparcie dla walki z dyskryminacją rasową.

To właśnie z tych powodów elbląski Zespół Szkół Ogólnokształcących przyłączy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Eliminacji Dyskryminacji Rasowej. 21 marca w szkole pojawią się plakaty wykonane przez uczniów Gimnazjum nr 8, na drzwiach gabinetów znajdą się cytaty z przemówień Martina Luthera Kinga, a – na ekranie ustawionym w głównym holu – prezentowane będą slajdy na temat rasizmu (definicja, statystyki, sentencje).
       Co jeszcze? Biblioteka zaproponuje czytelnikom książki nawiązujące fabułą do głównej problematyki święta. Rozdawane będą również ulotki dotyczące mowy nienawiści opracowane przez Amnesty International Polska. Muzyka, która popłynie z radiowęzła, będzie także nieprzypadkowa – w jej przesłaniu wybrzmi: „wszyscy jesteśmy równi”.
       Uczniowie – utożsamiający się z opinią, że dyskryminacja rasowa jest oznaką upadku podstawowych praw przysługujących każdemu człowiekowi – będą mogli nakleić na swoich plecakach znaczki z napisem: „Jestem z ZSO – myślę, że rasizm to dno”.
       W podsumowaniu nie może zabraknąć słów jednego z najbardziej rozpoznawalnych działaczy na rzecz zniesienia dyskryminacji rasowej- Martina Luthera Kinga. Twierdził on, że „inteligencja i charakter – to jest cel prawdziwej edukacji.” W ZSO chcemy głośno mówić o ważnych sprawach, ponieważ zależy nam, żeby nasi wychowankowie byli wrażliwymi, sprawiedliwymi i mądrymi ludźmi.
      
Małgorzata Krasowska, Anna Luiza Górecka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama