Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mieszkańcy już mogą głosować. Nie wszystkie pomysły znalazły uznanie

Elbląg, Mieszkańcy już mogą głosować. Nie wszystkie pomysły znalazły uznanie
(fot. UM Elbląg)

Dzisiaj ruszyło internetowe głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego na rok 2016. Wkrótce do mieszkań elblążan trafią też papierowe ankiety. Niektóre pomysły mieszkańców zostały odrzucone przez urzędników. Jakie są tego przyczyny?

Głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego potrwa do 16 października. Aby poprawnie zagłosować, trzeba w ankiecie lub na stronie internetowej podać swój pesel oraz serię i numer dowodu osobistego. Ma to zapobiec ewentualnym przypadkom głosowania wielokrotnego i poprzez osoby trzecie.
     - Na realizację zwycięskich zadań przeznaczono w przyszłorocznym budżecie 2,5 mln zł, po 400 tys. zł na każdy z pięciu  okręgów oraz 500 tys. zł na inicjatywy ogólnomiejskie. Dodatkowo w każdym z okręgów postanowiliśmy wydzielić kwotę po 50 tys. zł na tzw. małe projekty. Budżet Obywatelski cieszy się dużą popularnością. W tym roku elblążanie zgłosili 288 wniosków, w tym 67 dotyczących zadań ogólnomiejskich. Dziękuję mieszkańcom za dotychczasowe zaangażowanie i zachęcam do uczestnictwa w głosowaniu – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
     Nie wszystkie wnioski elblążan trafiły pod głosowanie. Urzędnicy odrzucili te, które nie dotyczyły terenów miejskich lub wartość inwestycji przekraczała 400 tys. złotych. Niektóre z wniosków zostały też przesunięte z danego okręgu do inicjatyw ogólnomiejskich, zdarzały się też sytuacje odwrotne.
     
     Do głosowania nie zostały zakwalifikowane m.in.:
     - w okręgu nr 1 - remont ulicy Okrzei, budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kalenkiewicza, remont wieży widokowej w parku Modrzewie czy remont budynku dworca Elbląg-Zdrój
     - w okręgu nr 2 - budowa placu zabaw przy ul. Rydla, budowa siłowni pod chmurką w Próchniku, remont budynku przychodni przy ul. Myliusa
     - w okręgu nr 3 - naprawa amifteatru, zadaszenie boiska przy IV LO
     - w okręgu nr 4 – zagospodarowanie terenu przy Wybrzeżu Gdańskim, rewitalizacja podwórka przy ul. Trybunalskiej, fitness pod gołym niebem przy ul. Wodnej, modernizacja fontanny przy ul. 1 Maja czy modernizacja placu z „rakietą” przy u. Mącznej.
     - w okręgu nr 5 – siłownia pod chmurką przy ul. Klonowej, poprawa nawierzchni ul. Wyżynnej.- inicjatywy ogólnomiejskie – budowa siłowni pod chmurką w parku Planty, rewitalizacja Placu Słowiańskiego wraz z wprowadzeniem zakazu wjazdu samochodów, utworzenie trzech nowych linii tramwajowych, budowa hipermarketu Tesco, udostępnienie widoku z kamer na wieży katedry św. Mikołaja, odnowienie basenu odkrytego przy ul. Spacerowej, stworzenie plaży na Wyspie Spichrzów, wprowadzenie systemu Elbląskiego Roweru Miejskiego,
     Szczegółową listę projektów wraz z opiniami ratusza znajdziecie na stronie Budżetu Obywatelskiego. Tam też można oddać swój głos.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • mesaja3 chyba raczej Mieszkańcy, bo nie uważam się za mieszańca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  mesaja3(2015-09-28)
 • Co prawda mieszańcem nie jestem, ale zagłosuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  bebe35(2015-09-28)
 • Konieczność podawania wszystkich danych tz. imię i nazwisko oraz adres, pesel, nr dowodu osobistego powstrzymuje mnie przed zagłosowaniem, gdyż w naszym nieudolnym państwie dane te wystarczają różnym spryciarzom do założenia konta internetowego i wzięcia pożyczki, a potem tłumacz się człowieku, że to nie ty i płać za nie swoje zobowiązania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 4
  cornick(2015-09-28)
 • Wszystko pięknie i ładnie. Szkoda tylko, że zwycięskie zadania z poprzedniej edycji nie zostały jeszcze wykonane, nawet w kilku przypadkach rozpoczęte. UM powinien tak organizować przetargi, by realizacja zwycięskich zadań ukończona była przed rozpoczęciem głosowania w kolejnej edycji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  poll(2015-09-28)
 • Zgadzam się, że inwestycje z poprzedniego budżetu powinny być skończone lub chociaż zaczęte przed głosowaniem w kolejnym budżecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 0
  (2015-09-28)
 • Przynajmniej rozstrzygnięte przetargi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  poll(2015-09-28)
 • "Mieszańcy już mogą głosować. " --- mieszańcy? cienko przędziecie porteliki oj cienko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  imigrancik(2015-09-28)
 • Nie powinno się z budżetu obywatelskiego fundować modernizacji terenów, którymi dysponują jedynie członkowie określonych wspólnot mieszkaniowych. Skandalem jest remont parkingu przy ulicy Mącznej, gdy wjazd jest zamknięty szlabanem, a więc niedostępny dla pozostałych mieszkańców miasta. Należy albo zlikwidować nakazem szlaban, albo wycofać się z w/w prac. To zwyczajnie nieuczciwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 1
  (2015-09-28)
 • Wnioski były składane jak zawsze tylko na tereny będące własnością miasta. Zapisy na BO 2016 jednoznacznie już stwierdzją "wykonana inwestycja ma być ogólnodostępna".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  poll(2015-09-28)
 • eee. .. się czepiacie bo tu chodzi o emigrantów którzy zasilą naszą ziemię. .. i już za parę miesięcy wszyscy będziemy wymieszani :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  ';'(2015-09-28)
 • bardziej niż tesco potrzebne jest np. Ikea oraz Obi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2015-09-29)
 • Skandaliczne moim zdaniem jest to, że do głosowania nie są używane szyfrowane połączenia a muszę podać imię, nazwisko, miejsce zameldowania PESEL i numer dowodu. To dane poufne! Jestem ciekawa czy to niedopatrzenie? W każdym razie z tego powodu nie zamierzam głosować!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  pepe12345(2015-09-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fronty mdf frezowane biały mat
AMK Kuchnia 1
Szafka RTV pod telewizor Remo Biała 170 cm
Szkło ozdobne 5