Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Mieszkańcy już mogą głosować. Nie wszystkie pomysły znalazły uznanie

Elbląg, Mieszkańcy już mogą głosować. Nie wszystkie pomysły znalazły uznanie (fot. UM Elbląg)

Dzisiaj ruszyło internetowe głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego na rok 2016. Wkrótce do mieszkań elblążan trafią też papierowe ankiety. Niektóre pomysły mieszkańców zostały odrzucone przez urzędników. Jakie są tego przyczyny?

Głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego potrwa do 16 października. Aby poprawnie zagłosować, trzeba w ankiecie lub na stronie internetowej podać swój pesel oraz serię i numer dowodu osobistego. Ma to zapobiec ewentualnym przypadkom głosowania wielokrotnego i poprzez osoby trzecie.
     - Na realizację zwycięskich zadań przeznaczono w przyszłorocznym budżecie 2,5 mln zł, po 400 tys. zł na każdy z pięciu  okręgów oraz 500 tys. zł na inicjatywy ogólnomiejskie. Dodatkowo w każdym z okręgów postanowiliśmy wydzielić kwotę po 50 tys. zł na tzw. małe projekty. Budżet Obywatelski cieszy się dużą popularnością. W tym roku elblążanie zgłosili 288 wniosków, w tym 67 dotyczących zadań ogólnomiejskich. Dziękuję mieszkańcom za dotychczasowe zaangażowanie i zachęcam do uczestnictwa w głosowaniu – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
     Nie wszystkie wnioski elblążan trafiły pod głosowanie. Urzędnicy odrzucili te, które nie dotyczyły terenów miejskich lub wartość inwestycji przekraczała 400 tys. złotych. Niektóre z wniosków zostały też przesunięte z danego okręgu do inicjatyw ogólnomiejskich, zdarzały się też sytuacje odwrotne.
     
     Do głosowania nie zostały zakwalifikowane m.in.:
     - w okręgu nr 1 - remont ulicy Okrzei, budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kalenkiewicza, remont wieży widokowej w parku Modrzewie czy remont budynku dworca Elbląg-Zdrój
     - w okręgu nr 2 - budowa placu zabaw przy ul. Rydla, budowa siłowni pod chmurką w Próchniku, remont budynku przychodni przy ul. Myliusa
     - w okręgu nr 3 - naprawa amifteatru, zadaszenie boiska przy IV LO
     - w okręgu nr 4 – zagospodarowanie terenu przy Wybrzeżu Gdańskim, rewitalizacja podwórka przy ul. Trybunalskiej, fitness pod gołym niebem przy ul. Wodnej, modernizacja fontanny przy ul. 1 Maja czy modernizacja placu z „rakietą” przy u. Mącznej.
     - w okręgu nr 5 – siłownia pod chmurką przy ul. Klonowej, poprawa nawierzchni ul. Wyżynnej.- inicjatywy ogólnomiejskie – budowa siłowni pod chmurką w parku Planty, rewitalizacja Placu Słowiańskiego wraz z wprowadzeniem zakazu wjazdu samochodów, utworzenie trzech nowych linii tramwajowych, budowa hipermarketu Tesco, udostępnienie widoku z kamer na wieży katedry św. Mikołaja, odnowienie basenu odkrytego przy ul. Spacerowej, stworzenie plaży na Wyspie Spichrzów, wprowadzenie systemu Elbląskiego Roweru Miejskiego,
     Szczegółową listę projektów wraz z opiniami ratusza znajdziecie na stronie Budżetu Obywatelskiego. Tam też można oddać swój głos.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • mesaja3 chyba raczej Mieszkańcy, bo nie uważam się za mieszańca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  mesaja3(2015-09-28)
 • Co prawda mieszańcem nie jestem, ale zagłosuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  bebe35(2015-09-28)
 • Konieczność podawania wszystkich danych tz. imię i nazwisko oraz adres, pesel, nr dowodu osobistego powstrzymuje mnie przed zagłosowaniem, gdyż w naszym nieudolnym państwie dane te wystarczają różnym spryciarzom do założenia konta internetowego i wzięcia pożyczki, a potem tłumacz się człowieku, że to nie ty i płać za nie swoje zobowiązania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 4
  cornick(2015-09-28)
 • Wszystko pięknie i ładnie. Szkoda tylko, że zwycięskie zadania z poprzedniej edycji nie zostały jeszcze wykonane, nawet w kilku przypadkach rozpoczęte. UM powinien tak organizować przetargi, by realizacja zwycięskich zadań ukończona była przed rozpoczęciem głosowania w kolejnej edycji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  poll(2015-09-28)
 • Zgadzam się, że inwestycje z poprzedniego budżetu powinny być skończone lub chociaż zaczęte przed głosowaniem w kolejnym budżecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 0
  (2015-09-28)
 • Przynajmniej rozstrzygnięte przetargi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  poll(2015-09-28)
 • "Mieszańcy już mogą głosować. " --- mieszańcy? cienko przędziecie porteliki oj cienko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  imigrancik(2015-09-28)
 • Nie powinno się z budżetu obywatelskiego fundować modernizacji terenów, którymi dysponują jedynie członkowie określonych wspólnot mieszkaniowych. Skandalem jest remont parkingu przy ulicy Mącznej, gdy wjazd jest zamknięty szlabanem, a więc niedostępny dla pozostałych mieszkańców miasta. Należy albo zlikwidować nakazem szlaban, albo wycofać się z w/w prac. To zwyczajnie nieuczciwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 1
  (2015-09-28)
 • Wnioski były składane jak zawsze tylko na tereny będące własnością miasta. Zapisy na BO 2016 jednoznacznie już stwierdzją "wykonana inwestycja ma być ogólnodostępna".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  poll(2015-09-28)
 • eee. .. się czepiacie bo tu chodzi o emigrantów którzy zasilą naszą ziemię. .. i już za parę miesięcy wszyscy będziemy wymieszani :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  ';'(2015-09-28)
 • bardziej niż tesco potrzebne jest np. Ikea oraz Obi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2015-09-29)
 • Skandaliczne moim zdaniem jest to, że do głosowania nie są używane szyfrowane połączenia a muszę podać imię, nazwisko, miejsce zameldowania PESEL i numer dowodu. To dane poufne! Jestem ciekawa czy to niedopatrzenie? W każdym razie z tego powodu nie zamierzam głosować!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  pepe12345(2015-09-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki