UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Miłośnicy historii nagrali film o Piłsudskim

Reklama

Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości Piotr Imiołczyk wraz z Międzyszkolnym Kołem Historycznym nagrał film z udziałem elbląskiego nauczyciela Piotra Lichocińskiego w roli Józefa Piłsudskiego.

"Defilada Niepodległości 11 Listopada 2019 roku" jest filmem wielowarstwowym, którego intencje, jak zawsze w działaniach Międzyszkolnego Koła Historycznego, dotyczą Elbląga. W warstwie filmowej opisuje on przygotowania do Defilady Zwycięstwa młodzieży ubranych w stroje historyczne żołnierzy polskich od 1863 do 1944 roku, którzy podążając na miejsce zbiórki, maszerują ulicami Starego Miasta w Elblągu. W warstwie emocjonalnej film ten ukrywa, ale nie w sposób ściśle tajny, wątek promocji czterech instytucji kultury, które mają swoje siedziby na terenie Starego Miasta. Instytucje te to: Centrum Sztuki Galeria EL, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Kamila Norwida oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Dla wszystkich, którzy działają w Międzyszkolnym Kole Historycznym, promocja tych miejsc, ośrodków kultury ma szczególne znaczenie. Dla młodzieży - uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu uczestnictwo w nagrywaniu ujęć do filmu Defilada Niepodległości to nie tylko fantastyczna zabawa, lecz także lekcja historii o przodkach, którzy niejednokrotnie poświęcali swoje życie, by nasza ojczyzna, Polska, była niepodległa, suwerenna i demokratyczna. Ulice naszego miasta w pełni oddają scenografię ulic stolicy, w której w okresie dwudziestolecia międzywojennego, defilady niepodległości 11 listopada się odbywały. W klimat tamtych lat wpisali się dyrektorzy i pracownicy instytucji kultury, na których promocji nam szczególnie zależy, za co jesteśmy im wdzięczni. Dziękujemy też panu Piotrowi Lichocińskiemu, który wcielając się w rolę Józefa Piłsudskiego, jak zawsze był genialny.

Piotr Imiołczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama