Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi PiS o telewizji (nadesłane)

Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu przygotowało swoje stanowisko w sprawie utworzenia regionalnego ośrodka Telewizji Polskiej SA Poniżej publikujemy nadesłany tekst.

Od początku roku 2005 jesteśmy świadkami kuriozalnej sytuacji dotyczącej mediów w naszym regionie. Pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się o planowanych zmianach w TVP3. Od pierwszego stycznia uruchomiono dodatkowe 4 oddziały telewizji regionalnej, a w związku z tym zmieniono przynależność elbląskiej redakcji z gdańskiego oddziału do nowopowstającego olsztyńskiego. Miało być lepiej, w końcu wiadomości z Elbląga miały zajmować sporo miejsca w lokalnych informacjach. Jednak jak zwykle nie wszystko poszło jak należy i zaczęły się problemy z telewizją kablową, odbieraniem programu przez użytkowników indywidualnych.
     Wszystko zaczyna powoli się wyjaśniać, ale mieszkańcy częściowo są niezadowoleni z obecnej sytuacji. Przyzwyczajeni wolą oglądać wiadomości z regionu Pomorza i Żuław. Sprawy Olsztyna, Giżycka czy Kętrzyna niewiele ich interesują. Jest to kolejny dowód na to, że sam podział administracyjny i wszystkie związane z tym konsekwencje nijak się mają do oddziaływania na więzi mieszkańców do regionu jakim jest Ziemia Elbląska, rozdarta w 1999 roku pomiędzy dwoma województwami.
     Inne miasta o wielkości porównywalnej z Elblągiem - Opole, Gorzów Wlkp., a nawet mniejsze, czego dowodem jest Zielona Góra, posiadają własny oddział TVP3. Nie widzimy więc żadnych przeciwwskazań, aby i w Elblągu mieszkańcy mieli możliwość oglądania profesjonalnie przygotowanych wiadomości o właściwym sobie zasięgu terytorialnym, a nie narzuconym z góry.
     Elbląski Zarząd Regionalny Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość postuluje o rozpoczęcie działań ze strony TVP3 prowadzących do utworzenia ośrodka telewizji regionalnej, który zasięgiem obejmowałby obszar byłego województwa elbląskiego.
     
      Podpisali:
      Paweł Andrzej Kowszyński
      Przewodniczący Elbląskiego Zarządu Regionalnego Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość
     
      Marcel Klinowski
      p.o. Przewodniczącego Elbląskiej Regionalnej Komisji Rewizyjnej Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Na gadaniu sie skonczy jak zwykle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-01-27)
 • Francuz ? :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-01-27)
 • Hiszpan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-01-27)
 • Na początek przywróćcie Panoramę z Gdańska. Proszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Koziołek(2005-01-27)
 • Francuz! :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-01-27)
 • wolny kraj czlowieku :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :))))(2005-01-27)
 • fmpiselblag.glt.pl_
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szperacz(2005-01-27)
 • Dzieciaki z PiS nie wiedzialy czym narobic przedwyborczego halasu to wymyslily sobie problem. Mnie akurat obchodza sprawy Gizycka, Ketrzyna, Olsztyna i inych miejscowosci w wojewodztwie bo to jest NASZE WOJEWODZTWO!. Marudzicie cos o rozdarciu ziemii elblaskiej, zapytajcie tych z Malborka, Kwidzyna, Nowego Dworu Gd., czy ich obchodzi cokolwiek Elblag. Zwykla kielbasa przedwyborcza!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Darek(2005-01-27)
 • To moze od razu chcialbys TVP3 Bialystok, tam to dopiero sie ciekawe rzeczy dzieja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-01-28)
 • A co ma Bialystok do Warmii i Mazur?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Darek(2005-01-28)
 • a mnie województwo i wieści z niego interesuje tyle ile zeszłoroczny sezon grzewczy. Comnie gołdap obchodzi i pochodne mu .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szuwarek bagienny(2005-01-28)
 • Telewizja Regionalna w Elblągu to jeden ze sposobów przywrócenia Elblągowi odpowiedniego statusu. Darku, obchodzi ich - wielu z nich pracuje, uczy się i robi zakupy w Elblągu. Poza tym mamy wiele wspólnych problemów do rozwiązania, jak choćby odpowiednie zabezpieczenie przeciwpowodziowe czy odpowiednie zagospodarowanie Zalewu Wiślanego, Kanału Elbląskiego, Nogatu. Władze Malborka i Nowego Dworu Gdańskiego zaangażowały się w tworzenie klimatu do wykonania przekopu przez Mierzeję, a jest to przecież inicjatywa, która wyszła z Ziemi Elbląskiej, a konkretnie z dawnego Województwa Elbląskiego, a teraz odnowiona przez lokalną inicjatywę "Porozumienie na rzecz zatrudnienia" przy wydatnym wsparciu Starosty Powiatu Elbląskiego. I nie kłóćmy się o to, czy nas bardziej interesują sprawy Olsztyna czy Gdańska, tylko przywracajmy Elblągowi dawne znaczenie w Regionie, ale z korzyścią również dla innych miast Regionu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MaSer(2005-01-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne EVA MINGE