Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

idzie zima pamiętajmy.... idzie zima pamiętajmy....

Młodzież wierna tradycjom niepodległości

Elbląg, Młodzież wierna tradycjom niepodległości fot. Witold Sadowski (arch. PortEl.pl)
Rek

Już jutro tj. 3 listopada w CSE Światowid odbędzie się konferencja, będąca jednocześnie inauguracją projektu patriotyczno – edukacyjnego pt. „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”. Projekt realizują: III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski, Dyrektor IPN o/Gdańsk prof. Mirosław Golon, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświat. Patronat medialny – Elbląska Gazeta Internetowa portEl
     
     W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą niepodległości Polski III LO we współpracy z W-MODN w Elblągu rozpoczęło realizację Projektu Patriotyczno-Edukacyjnego Młodzież wierna tradycjom niepodległości zaplanowanego na lata 2017/2018.
     
     Mottem projektu są słowa Jana Pawła II „Wolność jest nam dana, ale i zadana”.
     
     Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży, jej rodzin i społeczności lokalnej w realizację obchodów rocznicowych, poszerzenie i ugruntowanie wiedzy na temat dróg prowadzących Polskę do odzyskania niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, umacnianie poczucia dumy narodowej w społeczności lokalnej, budowanie wśród młodzieży postaw odpowiedzialności za losy państwa i narodu, rozwijanie kreatywności, samodzielności, umiejętności planowania i zaangażowania we wspólne działania dla dobra ogółu.
     
     Projekt jest skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Elbląga, okolic oraz mieszkańców miasta.
     
     Program obchodów zaproponowany w projekcie opiera się na trzech motywach, które będą przyświecały realizacji przedsięwzięć związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości.
     Do najważniejszych, jakie obrali autorzy projektu, należą: budowa kapitału społecznego w środowisku lokalnym, poczucie dumy narodowej, radość ze wspólnoty.
     
     Uroczysta inauguracja projektu będzie miała miejsce 3 listopada 2017 r. w CSE Światowid w Elblągu (Konferencja naukowa pt. „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”).
     
     Program konferencji:
     12.00 Koncert pt. „Ojczyzna Niepodległa” w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
     12.15- 12.20 Przywitanie przybyłych gości, młodzieży i mieszkańców Elbląga
     12.20-12.30 Wystąpienie Pani Beaty Orzech dyrektora III LO im. Jana Pawła II w Elblągu i Pani dr Danuty Oleksiak Dyrektora Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu
     12.30-12.40 Prezentacja projektu ,,Młodzież wierna tradycjom niepodległości” - uczniowie III LO im. Jana Pawła II w Elblągu
     12.40- 12.50 Wystąpienie Prezydenta Miasta Elbląg Pana Witolda Wróblewskiego
     12.50- 13.00 Wystąpienie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina
     13.00-13.20 Wystąpienie gościa honorowego, Pana Jarosława Sellina Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poświęcone Jubileuszowi Odzyskania Przez Polskę Niepodległości
     13.20-13.40 "Herosi Niepodległej" wykład prof. UWM Pana Wiesława Bolesława Łacha
     13.40-14.00 „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”, wykład Pana Artura Chomicza z IPN O/Gdańsk
     14.00-14.20 „Śpiewem dla Niepodległej” - występ artystyczny młodzieży klas I-II
     III LO im. Jana Pawła II w Elblągu
„Przemówienie Józefa Piłsudskiego do złączonych w Kompanię Kadrową Oddziałów Związków i Drużyn Strzeleckich 3 sierpnia 1914 r. w Oleandrach w Krakowie” - Michał Jeremicz kl.1a
     wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych - „Marsz Pierwszej Brygady” kl.2a, "Pąki białych róż", „Wolność” ( M. Grechuta ) Ola Ptak kl.2a
     14.20 Zakończenie konferencji, pożegnanie gości, uczestników konferencji
     
     Komponenty projektu to:
     1. Niepodległa w obrazach – konkurs na projekt i wykonanie muralu pt. „Herosi Niepodległej” (czerwiec 2018 r.).
     2. Niepodległa na afiszu – konkurs na plakat, rysunek, komiks, album poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wystawa prac w szkołach i miejska ekspozycja prac wyróżnionych – Galeria EL, CSE Światowid, Biblioteka Elbląska (luty-kwiecień 2018 r.).
     3. Błękitny Generał, gen. Józef Haller i jego „Błękitna Armia” – warsztaty dydaktyczne realizowane przez IPN/O Gdańsk, CSE Światowid, Bibliotekę Elbląską oraz elbląskie czytanie „Pamiętników” Józefa Hallera (marzec 2018 r.).
     4. Z pieśnią na ustach dla Niepodległej - festiwal pieśni i piosenek niepodległościowych (listopad 2018 r.).
     Podsumowanie projektu nastąpi w listopadzie 2018 r., uświetni je uroczysty koncert pt. „Dla Niepodległej”.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Samochody używane HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.