UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Monika Falej debiutuje w parlamencie

 
Elbląg, Monika Falej przedstawiła plany pracy w parlamencie
Monika Falej przedstawiła plany pracy w parlamencie (fot. Anna Dembińska)
Reklama

  - Będę starała się uwypuklać te problemy, które Elbląg ma, a które są spowodowane niedofinansowaniem zadań nałożonych na samorządy – zapowiedziała posłanka Monika Falej na dzisiejszej konferencji prasowej, na której przedstawiła swoje plany pracy w parlamencie.  

W październikowych wyborach parlamentarnych Monika Falej zdobyła poparcie 11093 wyborców. Taki wynik dał jej mandat posłanki. W tej kadencji Monika Falej będzie pracować w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Etyki Poselskiej.

- Z punktu widzenia Elbląga są to ważne komisje. Szczególnie jeśli chodzi o samorząd, który boryka się z problemami dotyczącymi brakiem pieniędzy. Będę starała się uwypuklać te problemy, które Elbląg ma, a które są spowodowane niedofinansowaniem zadań nałożonych na samorządy. Szczególnie mam na myśli edukację. To nie tylko problem Elbląga, ale też wszystkich samorządów, które teraz liczą pieniądze w swoich budżetach – mówiła posłanka Monika Falej na dzisiejszej konferencji prasowej.

Posłanka zapisała się też do sześciu zespołów parlamentarnych: ds. systemu ratownictwa medycznego, bezpieczeństwa ruchu drogowego, miast, praw reprodukcyjnych, świeckie państwo oraz grupy kobiet. Głównymi celami zespołów parlamentarnych jest wspieranie inicjatyw ustawodawczych w danym zakresie, działanie na rzecz promocji określonego regionu, działu gospodarki, nawiązywanie kontaktów z różnymi organizacjami w Polsce i w innych krajach, wymiana doświadczeń, szukanie optymalnych rozwiązań w danej dziedzinie.

- Z punktu widzenia samorządu ważny jest zespół ds. miast. Będą tam poruszane zadania i problemy miast średnich i małych. Będziemy tam dyskutować i opracowywać rozwiązania dla takich miast – mówiła Monika Falej.

W skład zespołu ds. miast wchodzi 14 parlamentarzystów z Lewicy i 2 z Koalicji Obywatelskiej.

Biuro posłanki będzie się mieściło przy ul. Związku Jaszczurczego. Pomieszczenia obecnie wymagają remontu. Kiedy zostanie zakończony i wyposażony, to biuro zostanie otwarte.

- Będziemy chcieli pokazać, że biuro to nie tylko biurko i krzesła. Jest dla mnie ważne, żeby wychodzić do mieszkanek i mieszkańców Elbląga, nawiązywać kontakty i rozwiązywać ich problemy – mówiła posłanka. - Chcemy stworzyć biuro otwarte zarówno na działaczy i działaczki, jak i dla mieszkanek i mieszkańców.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama