UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie chodzi o to, by tylko karać

Elbląg, Post. Grzegorz Łuczko: - Akcja rozdawania miśków była bardzo pozytywna
Post. Grzegorz Łuczko: - Akcja rozdawania miśków była bardzo pozytywna (fot. nadesłana)

To nie „Drogówka” jak u Smarzowskiego zapewnia post. Grzegorz Łuczko, który po ukończeniu klasy o profilu technik analityk w Zespole Szkół Technicznych przy Grottgera, jako jedyny ze swojego rocznika, zdecydował się na pracę w elbląskiej policji. Zatem co? Wystawianie mandatów? - Czasami to jedyna forma dojścia do rozsądku kierowcy, bo pogrożenie palcem nie działa. Ale ostatnio np. rozdawaliśmy miśki pod szkołą - wskazuje.

Grzegorz Łuczko jest absolwentem ZST przy ul. Grottgera. Był pierwszym rocznikiem, który ukończył klasę o profilu technik analityk.
       - Byliśmy „królikami doświadczalnymi”, bo rozpoczynaliśmy ten profil i było to wówczas swego rodzaju „Wow” - wspomina młody policjant. - Gdy rozpoczynaliśmy naukę był rok 2009 r. To była pierwsza tego typu klasa w Elblągu, zainteresowanie nią duże, a jeszcze dochodziły hasła policja i straż pożarna... Zajęcia ze służbami mundurowymi były innowacją, podstawą była chemia, dużo chemii – zaznacza post. Grzegorz Łuczko. - Były zajęcia w laboratorium, bo to doświadczalny i ciężki profil. Ale mieliśmy też zabezpieczanie imprez i inne akcje, które dały pogląd na to, jak wygląda praca w policji.
       Inaczej niż w filmach i serialach kryminalnych?
       - Ja ich nie oglądam, bo się denerwuję i łapię za głowę – śmieje się młody policjant. - Część prawdy to może i w nich jest, ale i tak przerysowana. Zostawmy sobie dystans.
       Szkoła na tyle go przekonała, że sam postanowił sprawdzić, jak wygląda praca w służbach.
       - Dała częściowy pogląd, człowiek wiedział, na co się pisze – mówi post. Grzegorz Łuczko. - Wielu uważa, że praca w policji to praca dla każdego. Nie jest to jednak lekka robota.
       Post. Łuczko jako jedyny ze swojego rocznika podjął służbę w policji. Pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Czy jest zadowolony?
       - Tak, choć są plusy i minusy tej pracy – mówi. - Zdarzenia drogowe są czasem skomplikowane, wymagają znajomości przepisów, dobrego rozpytania, no, i uczę się od starszych policjantów. Jestem młodym funkcjonariuszem, rok w Ruchu Drogowym, ale już zdążyłem dużo zobaczyć. Były zdarzenia śmiertelne...
       Za wystawianie mandatów kierowcy policjantów raczej nie lubią.
       - Nie chodzi o to, by karać ludzi, ale, niestety, czasami to jedyna forma dojścia do rozsądku kierowcy, bo pogrożenie palcem nie działa – stwierdza post. Łuczko. - Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i dzięki temu kierowcy wiedza, o czym mówimy i że pracujemy na przepisach, które są dane. Nie stawiamy znaków, nie rysujemy linii tylko też ich przestrzegamy, jak inni użytkownicy ruchu. Ale uczestniczymy i w przyjemnych akcjach – zauważa post. Grzegorz Łuczko - jak ostatnia rozdawania dzieciom misiów pod szkołą. Uważam, że to pozytywna akcja – kontynuuje. - Dzieciaki były zadowolone, dla nas była to odskocznia.
       Młody policjant z sympatią wraca do swoich szkolnych lat spędzonych przy Grottgera. Poleca naukę w klasie o profilu technik analityk, jednak sam siebie w laboratorium nie widzi.
       - Nie chciałbym spędzić reszty życia w laboratorium wśród próbówek. Wolę pracę z ludźmi, jaka by ona nie była, a policja daje takie możliwości – kończy post. Grzegorz Łuczko.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama