Piątek 22-06-2018, imieniny Pauliny, Tomasza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Safari na Bielanach Safari na Bielanach

Nie czas na zmiany…

Na zaplanowane dzisiaj spotkanie Elbląskiego Forum Społecznego przybył tylko jeden spośród dziesięciu zaproszonych parlamentarzystów.

Członkowie forum chcieli posłom i senatorom z okręgu elbląskiego przedstawić już prawie gotowy raport o przyszłości miasta, dotyczący m.in. przynależności administracyjnej, inwestycji czy planów gospodarczych. Nad raportem przez dwa miesiące pracowali ponad politycznymi podziałami przedstawiciele władz miejskich, Solidarności, OPZZ i innych organizacji społecznych. Zaplanowali, że przedstawią raport parlamentarzystom, by ci poparli ich wnioski na szerszym forum. Na spotkanie przybył dzisiaj tylko poseł - Jerzy Műller parlamentarzystów Unii Pracy, czterech parlamentarzystów usprawiedliwiło swoją nieobecność, pozostali - nawet nie.
     - Mimo chęci, nie osiągnęliśmy celu, wiem, że posłowie zajmują się wielką polityką, ale powinni też poznać oczekiwania społeczne. Okazuje się, że stało się inaczej - powiedział prezydent Henryk Słonina.
     Bardziej dosadnie nazwał tę sytuację szef elbląskiej Solidarności Mirosław Kozłowski:
     - Jestem zszokowany postawą posłów. Widać, że nie są zainteresowani. Gdyby spotkanie było tuż przed wyborami, z pewnością każdy z nich by przybył.
     Obecny na spotkaniu poseł Jerzy Műller powiedział, że szczegółowo zapoznał się z roboczą wersją raportu. W kwestiach np. urzędów administracji (ZUS, sąd rejestrowy) skorzysta z najszybszej formy wnioskowania, jaką są poselskie interpelacje.
     - Sprawa zmiany przynależności administracyjnej miasta będzie natomiast bardzo trudna do wyegzekwowania i w tej kwestii jest duży sceptycyzm władz (wiadomo, że w swoim raporcie komisja zajmująca się tym tematem opowiedziała się jednoznacznie za ponownym podjęciem kroków zmierzających do przyłączenia Elbląga do Pomorza).
     Jak stwierdził Műller, podczas jednego ze spotkań z premierem, Leszek Miller miał powiedzieć: "nie ten czas, nie te możliwości finansowe".

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Niczego innego się nie można było spodziewać. Temat zmiany przynależności jest już tematem z półki: aborcja, lustracja i dekomunizacja. Usta pełne frazesów, a nikt nie wierzy w ich skuteczność. Zresztą nie o skuteczność tu chodzi, a o to by pewne nazwiska się kojarzyły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mariusz(2002-03-18)
 • Bardzo trafne określenie "już prawie gotowy raport"?! Czy spotkania z posłami to rodzaj "pierwszego czytania" po którym wylecą rzeczy nierealne a potem dopiero publicznie zostanie przedstawione to...co wszyscy mieszkańcy wiedzą bez udziału w tych spotkaniach! Bravo, to się nazywa praca u podstaw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ochódzki(2002-03-18)
 • Szczęśliwy jest naród, którego historia jest nudna. Charles Louis de Secondat Montesquieu (Monteskiusz, 1689 - 1755)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2002-03-18)
 • Jest to kolejny przyklad zainteresowania naszymi problemami, parlamentarzystów z naszego regionu, przez nas wyborców, wybranych. Prosze o ujawnienie listy nieobecnych, na spotkaniu oraz tych posłów ktorzy glosowali przeciwko dokapitalizowaniu żuław.Uwazam że możemy walczyc zgodnie z nowa "świecką" tradycją, za niedotrzymywanie obietnic wyborczych. Nie interesuje ich Elbląg , to my Elblążanie zainteresujemy sie nimi. Oczekuje na przedstawienie z nazwiska i regionu, "Panów" parlamentarzystów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wrona(2002-03-18)
 • Nasi parlamentarzyści pokazali, że mają nas wyraźnie w d....! Okażmy im to samo w kolejnych wyborach!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Frustrat(2002-03-18)
 • Premier nas traktuje jak idiotow: Na to zeby przeprowadzic reforme administracyjna Warszawki, czas byl dobr i pieniadze tez sie znalazly. Dalo sie to zalatwic w ciagu miesiaca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bluselka(2002-03-19)
 • Robocza wersja raportu nie wnosi niczego odkrywczego. Najlepszą częścią jest ta dotycząca pozostawienia w Elblągu niektórych instytucji wojewódzkich. Najgorszym opracowaniem jest to, dotyczące najtrudniejszych spraw - rozwoju gospodarczego i rozwiązywania problemu rosnącego w strasznym tempie bezrobocia. W dodatku raport ten jest niespójny i nie przedstawia żadnych nowych propozycji rozwiązania największych problemów miasta. W dodatku rzekoma praca ponad podziałami sprowadzała się do tego, że akceptowane były tylko te propozycje, które były zgodne z oczekiwaniami pana Prezydenta. Takie postawienie sprawy zniechęciło wielu do udziału w tym Forum, a poza tym można było z góry przewidzieć końcowe jego wyniki. To co można było oczekiwać, że przyjdą widzowie i będą podziwiać ,,dzieło" p. Prezydenta i p. Przewodniczącego ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-03-19)
 • Popieram Wronę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-19)
 • Na szubienicę z tymi pseudoposłami, to są złodzieje w maskach "parlamentarzystów"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-19)
 • "zatroskany" jest Radnym elbląskim i jeśli się nie myle czytając to co jest między wierszami w jego wypowiedziach na łamach portelu to jest nim p. Michał Wawryn - dawny szef biura poselskiego Wiesława Walendziaka w Elblągu...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zaskoczony(2002-03-19)
 • Byłem uczestnikiem Forum. To, co powyżej negatywnego napisano, jest prawdą. Chodziłem na spotkania systematycznie, ale pozostał mi po nich tylko niesmak. Szkoda mojego straconego czasu i wiary w sens i powodzenie tej akcji. Nikt się z Nami nie liczy, a władze miasta pilnują swojej kieszeni. To, co teraz uda się złapać, to ich majątek. Część uczestników Forum to towarzystwo wzajemnej adoracji. Tak naprawdę, to mało Komu zależało na poprawieniu zła. Wiem, że już nigdy nie dam się namówić na podobne akcje. Poświęcałem swój czas pracy, gdyż wszystkie wyjścia musiałem odrabiać, nie tak, jak członkowie Zarządu Miasta. Jestem zły, że dałem się oszukać. Zarząd mamy jednak słaby. Na spotkanie nie przyszli m.in. następujący parlamentarzyści: 1. Witold Gintowt Dziewałtowski - SLD-UP 2. Stanisław Gorczyca - PO 3. Władysław Mańkut - SLD-UP 4. Andrzel Umiński - SLD-UP 5. Danuta Ciborowska SLD-UP 6. Marian Kozłowski 7. Adam Ołdakowski - Samoobrona 8. Jan Antochowski - SLD-UP 9. Stanisław Żelichowski - PSL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piotr L.(2002-03-19)
 • Jakich mamy parlamentarzystów każdy widzi. To po co czekać do następnych wyborów. Może okazać wotum nieufności już teraz. Może zapytać o obietnice wyborcze zanim odejdą z takim dorobkem jak Walędziak do innego okregu wyborczego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bodo(2002-03-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli