UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„(Nie)grzeczne dzieci?” - konferencja w PWSZ

 
Elbląg, „(Nie)grzeczne dzieci?” - konferencja w PWSZ
fot. nadesłana
Reklama

W dniach 8-9 grudnia w Elblągu odbędzie się drugie spotkanie szkół integracyjnych w ramach Ogólnopolskiego Klubu Szkół Integracyjnych. W piątek (9 grudnia) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się konferencja pn. „(Nie)grzeczne dzieci?”.

Powstanie Ogólnopolskiego Klubu Szkół Integracyjnych zostało zainicjowane przez Zespół Szkół nr 2 w Elblągu.
       Wykłady podczas konferencji poprowadzą:
       Jacek Pyżalski - doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Pracuje na wydziale studiów edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz jest adiunktem w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi – w Krajowym Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy. Mediator sądowy. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań. 
       Katja Schrodinger- autorka bloga i książki „Koci Świat ASD czyli świat osoby ze spektrum autyzmu”, osoba ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera.
       Marek Stankiewicz – autor bloga Photography & Asperger, nauczyciel w NiepublicznejTerapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach, osoba z zespołem Aspergera
       Dorota Zawadzka - Super Niania - psycholog rozwojowy, doradca rodzinny, trener umiejętności społecznych. Specjalistka w sprawach rozwoju człowieka, wychowania oraz mediów dla dzieci i młodzieży, wykładowca uniwersytecki, autorka telewizyjnych programów dla rodziców.
       Monika Zielińska- psycholog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej i na Uniwersytecie Gdańskim, kierownik studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania (SWPS Sopot), dyrektor Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych (CDIT), jedynego w Polsce ośrodka zajmującego się całościową terapią dzieci z takimi problemami jak zaburzenia jedzenia, mutyzm selektywny, lęk społeczny, nawykowe zaparcia, tiki ruchowe i głosowe, zaburzenia opozycyjno-buntownicze oparte na zasadach analizy zachowania. Jej zainteresowania naukowe dotyczą psychopatologii dzieci i młodzieży, zaburzeń zachowania i procedury ich redukcji.
      
       Program konferencji:

       godz.10 – inauguracja konferencji
       godz.10.10 – 11 - Jacek Pyżalski - wykład „ Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami uczniów”
       godz. 11 – 11.40 - Katja Schrodinger, Marek Stankiewicz - wykład "Jak wygląda „koci świat"?- świat osoby ze spectrum autyzmu"
       godz. 11.40 – 12.15 - przerwa kawowa
       godz. 12.15 -13.15 - Dorota Zawadzka - wykład – "Wychowanie? – to nie taka trudna sztuka…"
       godz. 13.15 – 14.15 - Monika Zielińska - wykład - „Terapia zaburzeń rozwojowych”
       Szczegółowe informacje i zgłoszenia 55 625 87 20 u Ewy Cichońskiej.
      
Anna Jadwiga Śledzińska, Zespół Szkół nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Skąd nagle takie kompetencje - Dorota Zawadzka - Super Niania - psycholog rozwojowy, doradca rodzinny, trener umiejętności społecznych. .. To już po wyroku dla synalka kryminalisty czy przed? Żenada, ktoś taki zapraszany na konferencję dla nauczycieli. To może od razu kanibala z prelekcją o wegańskiej żywności?!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 3
  asdek(2016-10-29)
 • Proponuje przyjść i ocenić poprzez samodzielne myślenie od dedukcji do indukcji. Nauczyciele to tez ludzie z umiejętnościami krytycznej oceny sytuacji. O tę ocenę zadbamy sami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Magdalena Kuligowska (2016-11-09)
 • Tak Magda, łatwo oceniać i krytykować innych. Szkoda, że ludzie nie są nauczeni patrzeć w swój garnuszek, o "daniu" czegoś od siebie to już nie wspomnę. Zgadzam się przyjść, pomyśleć, wyciągnąć wnioski, a nie podpierać się informacjami zaciągniętymi z brukowców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  IzabelaPluta(2016-11-25)
Reklama