Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Oświetlenie uliczne inaczej Oświetlenie uliczne inaczej

Nie zawsze trzeba iść do sądu

Elbląg, Nie zawsze trzeba iść do sądu (fot. nadesłane)

Ukazała się bezpłatna publikacja dotycząca polubownego rozwiązywania sporów, a także porad dla osób występujących w postępowaniu karnym, jako osoby pokrzywdzone. Książka, bo tak można nazwać 170 - stronicowy poradnik Agnieszki Rękas i Tomasza Sroki, niesie mnóstwo odpowiedzi na niejedno frapujące pytanie. Poradnik ten trafi do elbląskich instytucji pomocowych, redakcji, szkół, placówek opiekuńczych, a także do policji.

W pierwszej części informatora omówione zostały podstawy prawne i zasady funkcjonowania sądownictwa polubownego, czyli instytucji niepaństwowej, gdzie powołani i zaakceptowani przez strony arbitrzy rozstrzygają o wyniku sporu. Sądy polubowne są niezależne od sądów powszechnych, a ich wyroki mają równą moc prawną. Wielką zaletą arbitrażu są niskie koszty i krótki czas procesu.
     W drugiej części informator jest praktycznym poradnikiem dla osoby pokrzywdzonej przestępstwem, jak poruszać się w „gąszczu” przepisów prawnych. Opisuje uprawnienia przysługujące pokrzywdzonemu w trakcie procesu karnego na każdym z jego etapów, tj. w postępowaniu przygotowawczym, sądowym oraz wykonawczym. Zawiera rady, jak się zachować przed organami wymiaru sprawiedliwości, by jak najlepiej skorzystać z przysługujących uprawnień oraz skutecznie dochodzić naprawienia krzywdy lub szkody wyrządzonej przestępstwem.
     Do informatora dołączono płytę CD, na której została zapisana treść podstawowych aktów prawa polskiego i międzynarodowego dotyczącego mediacji oraz praw pokrzywdzonego.
     
     Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu V „Dobre rządzenie” Programu Operacyjnego „Kapitał ludzki” 2007-2013.

mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
Królik minaturka
karma p. falista
ichtovit