Czwartek 19-07-2018, imieniny Wincentego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Piecze z dołu i z góry. Piecze z dołu i z góry.

Nie zawsze trzeba iść do sądu

Elbląg, Nie zawsze trzeba iść do sądu (fot. nadesłane)

Ukazała się bezpłatna publikacja dotycząca polubownego rozwiązywania sporów, a także porad dla osób występujących w postępowaniu karnym, jako osoby pokrzywdzone. Książka, bo tak można nazwać 170 - stronicowy poradnik Agnieszki Rękas i Tomasza Sroki, niesie mnóstwo odpowiedzi na niejedno frapujące pytanie. Poradnik ten trafi do elbląskich instytucji pomocowych, redakcji, szkół, placówek opiekuńczych, a także do policji.

W pierwszej części informatora omówione zostały podstawy prawne i zasady funkcjonowania sądownictwa polubownego, czyli instytucji niepaństwowej, gdzie powołani i zaakceptowani przez strony arbitrzy rozstrzygają o wyniku sporu. Sądy polubowne są niezależne od sądów powszechnych, a ich wyroki mają równą moc prawną. Wielką zaletą arbitrażu są niskie koszty i krótki czas procesu.
     W drugiej części informator jest praktycznym poradnikiem dla osoby pokrzywdzonej przestępstwem, jak poruszać się w „gąszczu” przepisów prawnych. Opisuje uprawnienia przysługujące pokrzywdzonemu w trakcie procesu karnego na każdym z jego etapów, tj. w postępowaniu przygotowawczym, sądowym oraz wykonawczym. Zawiera rady, jak się zachować przed organami wymiaru sprawiedliwości, by jak najlepiej skorzystać z przysługujących uprawnień oraz skutecznie dochodzić naprawienia krzywdy lub szkody wyrządzonej przestępstwem.
     Do informatora dołączono płytę CD, na której została zapisana treść podstawowych aktów prawa polskiego i międzynarodowego dotyczącego mediacji oraz praw pokrzywdzonego.
     
     Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu V „Dobre rządzenie” Programu Operacyjnego „Kapitał ludzki” 2007-2013.

mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Samochody używane HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.