UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Niech moc (atrakcji) będzie z nami

 
Elbląg, Niech moc (atrakcji) będzie z nami
(fot. Anna Dembińska)

Ile prądu zużywają urządzenia elektryczne? Czy da się wycisnąć prąd z cytryny? Co to jest burza i jak się przed nią chronić? Odpowiedzi na te pytania można było uzyskać odwiedzając mobilne centrum nauki, które za sprawą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18 przyjechało dziś (8 czerwca) do Elbląga. Zobacz fotoreportaż.

„Planeta Energii” zabrała mieszkańców Elbląga w niezwykłą podróż do krainy prądu. Wizyta mobilnego centrum nauki to nagroda, którą dla naszego miasta zdobyli laureaci konkursu – uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 18 wraz ze swoim wychowawcą, Jadwigą Jagiełło – wykazując się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem podczas realizacji kreatywnych lekcji o prądzie podczas VII edycji programu.
       - Podczas programu „Planeta Energii” uczymy dzieci, czym jest prąd i jak bezpiecznie z niego korzystać, jakie są jego źródła oraz jak prawidłowo zachowywać się w pobliżu obiektów elektrycznych czy podczas burzy – tłumaczyła koordynator programu z ramienia grupy Energa, Marta Kątna. - Program realizowany jest w formie konkursu dla nauczycieli uczniów klas I-III szkoły podstawowej, podczas którego wybieramy dziesięć zwycięskich klas z całej Polski. Wśród nich znalazła się klasa III b Szkoły Podstawowej nr 18, stąd też nasza dwudniowa wizyta w Elblągu – jest to nagroda zarówno dla zwycięskiej szkoły, która dokonała uroczystego otwarcia centrum, jak również dla miasta i lokalnych szkół, które razem z nami mogą się bawić i eksperymentować. Na mieszkańców czeka również Energetyczny Turniej Miast, podczas którego można wygrać dodatkową nagrodę dla swojej zwycięskiej szkoły – dodała.
       - Nasze miasteczko składa się z kilku stref edukacyjnych. Mamy m.in. kosmiczny energobus, w którym dzieci poznają historię prądu od atomu po elektrownię; namiot, w którym mogą same wytwarzać prąd bawiąc się modelami elektrowni wodnej czy wiatrowej oraz kino, w którym obejrzą film o mieszkańcach Planety Energii. Film ten jest przestrogą dla najmłodszych, aby szanowali energię i nie doprowadzili do sytuacji, w której zabraknie jej na naszej planecie - mówiła koordynator programu, Marta Kątna. - Dzieci będą miały również okazję wzięcia udziału w wyścigach samochodów, które samodzielnie zasilą poprzez jazdę na specjalnych rowerkach. Do tego mogą uczestniczyć w wielu ciekawych eksperymentach i pokazach, rozwiązać energetyczną krzyżówkę, poznać zasady segregacji śmieci czy też ułożyć ogromne puzzle – dodała koordynator programu.
       - „Planeta Energii” pierwszy raz zawitała do Elbląga pięć lat temu. Kiedy odwiedziłam to miejsce ze swoją klasą i zobaczyłam radość na twarzach dzieci postanowiłam, że kiedyś wystartuję w tym konkursie i tak też się stało. Dwa lata temu zdobyliśmy wyróżnienie, teraz chcieliśmy powtórzyć ten sukces i rzeczywiście się udało. Otrzymaliśmy nagrodę za nowatorskie i autorskie podejście do realizowanych lekcji – mówiła Jadwiga Jagiełło, wychowawca zwycięskiej klasy.
       - Dzisiaj i jutro czekają na nas kolejne wyzwania, będziemy walczyć o nagrodę dodatkową dla naszej szkoły – tablicę multimedialną. Do zabawy zapraszamy także wszystkich mieszkańców Elbląga. Bardzo chcemy, aby elblążanie pokazali, że za pomocą własnych mięśni możemy wyprodukować jak najwięcej energii elektrycznej. Elbląg był ostatnim miastem, do którego dotarła planeta z czego bardzo się cieszymy, ponieważ na zakończenie trasy, odwiedził nas sam doktor Tomasz Rożek, który prowadzi zajęcia z moimi uczniami i oprowadza ich po całej planecie. Jest to znany człowiek i dla dzieciaków jest to wielka frajda – dodała Jadwiga Jagiełło.
      
       Miasteczko znajduje się na placu Kazimierza Jagiellończyka i będzie otwarte dla mieszkańców dziś i jutro (8 i 9 czerwca) od godziny 15 do 18. Wstęp wolny.
      
Agnieszka Pawowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama