Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe oblicze hospicjum

Elbląg, Nowe oblicze hospicjum
(fot. AD)

W środę (15 września) przy ulicy Toruńskiej w Elblągu miało miejsce uroczyste przekazanie do użytku nowej siedziby Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Dyrektor środka Wiesława Pokropska dziękowała darczyńcom i Prezydentowi Miasta za wkład w inwestycję, z dumą mówiła o zakończeniu prac i o tym, czego udało się dokonać. Zobacz zdjęcia.

– Dzisiaj u drzwi nowo wybudowanego domu hospicyjnego po miesiącach prac projektowych, prac budowlanych, wszelkich działań logistycznych, odbyciu wielu rozmów, konsultacji, wśród tylu dostojnych gości pragnę w imieniu Hospicjum św. Jerzego im. dr Aleksandry Gabrysiak w Elblągu oraz Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego wyrazić morze wdzięczności za wybudowanie obiektu, który możemy dzisiaj podziwiać – powiedziała Wiesława Pokropska. – Chciałabym podkreślić naszą ogromną satysfakcję, wynikającą z faktu, iż nasze hospicjum spełnia najwyższe standardy europejskie zgodnie z wytycznymi komitetu ministrów Rady Europy. Nasze hospicjum ma służyć wielu pokoleniom i ufam, że będzie służyło. Hospicjum to dzieło ludzi wielkiego serca i poświęcenia. Bez wielkiego serca naszych darczyńców nie byłoby tego dzieła. Składam ogromne podziękowania wszystkim darczyńcom: osobom fizycznym, instytucjom, firmom oraz stowarzyszeniom. Również wszystkim tym, którzy nam zaufali, przeznaczając 1 procent swojego podatku Stowarzyszeniu na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Wszystkie pieniądze zostały dobrze zagospodarowane, za 500 tys. zł zakupiliśmy wysokiej jakości sprzęt medyczny i wyposażenie. Wszystkim państwu, którzy się do tego przyczynili, raz jeszcze dziękuję, bo jest za co.
     Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski w swoim krótkim przemówieniu, przyłączając się do podziękowań i gratulacji, zaznaczył: – Trzeba oddać też cześć tym wszystkim, którzy podjęli się tego trudu, żeby to hospicjum powstało tutaj, w Elblągu. Bo te warunki, które były w starych dwóch częściach, były trochę odmienne, inne. Te są nowoczesne, na miarę XXII wieku. To dobrze, że śmiałe decyzje Prezydenta, Rady Miasta szły w tym kierunku, aby utworzyć niepubliczny zakład opieki paliatywnej.
     W uroczystości wzięli udział również wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski, ks. biskup Jan Styrna, radni miejscy, przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy elbląskiego hospicjum, wolontariusze oraz pracownicy instytucji i przedsiębiorstw, które brały udział w inwestycji. Budynek poświęcono, uroczyście przecięto wstęgę, po czym dyrektor ośrodka z dumą oprowadzała zgromadzonych po pomieszczeniach w budynku.
     W hospicjum znajdują się m.in.. sale chorych, gabinety lekarskie i zabiegowe, izolatka, sala konferencyjna, specjalna sala dla dzieci, kaplica. Z każdego pokoju pacjenta prowadzi wyjście na taras. Nowy obiekt zajmujący 1168 m kwadrat. i jego wyposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny sprawiają, że elbląski ośrodek dorównuje najlepszym placówkom tego typu w kraju.
     Opieka nad chorymi w elbląskim hospicjum jest sprawowana nieodpłatnie.
     
MG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
okulary korekcyjne Agatha Ruiz de la Prada