Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tak bardzo chciałabym fruwać. Tak bardzo chciałabym fruwać.

Nowi wojewodowie

Wczoraj premier Leszek Miller wręczył nominacje 16 nowym wojewodom. Wszyscy pochodzą z SLD. Nie ma wśród nich kobiet. Wojewodą warmińsko-mazurskim został Stanisław Szatkowski, a pomorskim - Jan Kurylczyk.

Stanisław Leszek Szatkowski zapowiedział, że przy zmianach kadrowych w administracji będzie kierował się wyłącznie oceną kompetencji. Nowy wojewoda jest właścicielem niedużej firmy zajmującej się dystrybucją materiałów budowlanych.
     Szatkowski urodził się w 1949 roku w Wałbrzychu. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie. Jest żonaty, ma dwie córki. Od 1979 do 1990 roku pracował w administracji państwowej zajmując po kolei stanowiska: inspektora, starszego inspektora w wojewódzkim wydziale komunikacji, zastępcy dyrektora wydziału kadr i szkolenia, dyrektora wydziału do spraw wyznań, a od stycznia 1997 do połowy 1998 roku dyrektora urzędu wojewódzkiego.
     Do PZPR wstąpił jako 18-latek. Po likwidacji PZPR został członkiem SdRP. Działalność polityczną musiał zawiesić w czasie sprawowania funkcji dyrektora generalnego urzędu wojewódzkiego w Olsztynie. w 1998 roku wstąpił do SLD, a od dwóch lat jest przewodniczącym tej partii na Warmii i Mazurach.
     Szatkowski prywatnie podnosi ciężary, jeździ na rowerze, pływa i biega.
     Wojewoda pomorski Jan Ryszard Kurylczyk jest inżynierem-konstruktorem o specjalności budowa elektrowni jądrowych. Urodził się w 1945 r. w miejscowości Dziedzina koło Wilna i jest absolwentem Politechniki Koszalińskiej. Od trzech lat jest radnym SLD w sejmiku pomorskim, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego komisji samorządowej. Kurylczyk przez sześć lat kierował budową elektrowni jądrowej w Żarnowcu. W latach 1988-89 był wojewodą słupskim.
     Do PZPR wstąpił w wieku 19 lat. Przed objęciem urzędu wojewody był wiceprezesem zarządu i dyrektorem technicznym polskiej firmy D-Line z Torunia, zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej.
     Jest osobą wszechstronną i nietuzinkową - pisze książki o tematyce historycznej i religijnej. Aby napisać "Sekretne archiwum Kambudżiji" o wojnach persko-greckich z okresu V i VI wieku p.n.e. Kurylczyk nauczył się dwóch martwych języków - aramejskiego i elamickiego. "Niezłomny z Nazaretu" z 1988 r., historia o dwunastu godzinach z życia Chrystusa, została nawet przeniesiona na duży ekran przez reżysera Stefana Szlachtycza. Inną pasją Kurylczyka jest zbieranie tzw. monet z dziurką, czyli z otworem menniczym.
     Posiada tytuł państwowego rzeczoznawcy majątkowego oraz międzynarodowe uprawnienia rzeczoznawcy pozwalające m.in. na pracę dla takich instytucji, jak Bank Światowy.
     Kurylczyk jest żonaty i ma dorosłego syna.

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

DRZWI PORTA SEMPRE ONDA-PROMOCJA!!!
AMK Szkło ozdobne 8
AMK-Zabudowa przedpokoju
AMK Meble Szafka pod RTV 1