Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy program PFRON

Od 10 sierpnia do 10 września 2007 r. realizowany jest w Elblągu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowy program pn. „Sprawny Dojazd”, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie zakupu samochodu na potrzeby osoby niepełnosprawnej lub kosztów uzyskania prawa jazdy lat. B.

Program „Sprawny Dojazd” podzielony jest na dwa obszary. Obszar pierwszy obejmuje:
     
     dofinansowanie zakupu samochodu osobowego na potrzeby dziecka niepełnosprawnego, wymagającego rehabilitacji leczniczej
     O dofinansowanie może ubiegać się jeden z rodziców lub opiekun prawny dziecka z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, jeżeli wymaga ono rehabilitacji leczniczej, a Wnioskodawca posiada prawo jazdy kategorii „B”, nie posiada wymagalnych zobowiązań wobec PFRON, nie posiada samochodu albo posiada samochód starszy niż sześcioletni (warunki muszą być spełnione łącznie).
     Maksymalna kwota dofinansowania zakupu samochodu osobowego (musi on być fabrycznie nowy) w 2007 r. wynosi 16 183 zł. Kwota przyznanego dofinansowania zależna będzie od wysokości dochodów brutto przypadających na jednego członka rodziny w gospodarstwie domowym (im wyższe dochody, tym niższe dofinansowanie).
     
     dofinansowanie zakupu nieoprzyrządowanego lub oprzyrządowanego samochodu osobowego dla pełnoletnich osób niepełnosprawnych
     Pomoc w zakupie samochodu może uzyskać pełnoletnia osoba niepełnosprawna ze znacznym stopniem niepełnosprawności (również dawna „I grupa”), orzeczonym ze względu na dysfunkcję co najmniej jednej kończyny dolnej, będąca w wieku aktywności zawodowej (kobiety - do 60 roku życia, mężczyźni - do 65 roku życia), posiadająca prawo jazdy kategorii B, zatrudniona lub ucząca się, nie posiadająca wymagalnych zobowiązań wobec PFRON, nie posiadająca samochodu albo posiadająca samochód starszy niż sześcioletni (warunki muszą być spełnione łącznie).
     Zakupiony samochód musi być fabrycznie nowy, chyba że zakup dotyczy samochodu oprzyrządowanego (wtedy samochód może nie być nowy, ale musi być nie starszy niż trzyletni (w 2007 r. samochody z roczników 2004-2006).
     Na zakup samochodu osobowego w 2007 r. maksymalnie można uzyskać 16 183 zł. a na zakup oprzyrządowanego samochodu osobowego kwotę 19 780 zł. Kwota przyznanego dofinansowania zależna będzie od wysokości dochodu, tzn. im wyższy dochód tym niższe dofinansowanie.
     
     Drugi obszar obejmuje:
     dofinansowanie kosztów uzyskania prawa jazdy kat. „B”
     Na koszty uzyskania przez osobę niepełnosprawną prawa jazdy kategorii B składają się: koszty kursu i egzaminów oraz w przypadku kursu poza miejscem zamieszkania: koszty zakwaterowania i wyżywienia w okresie trwania kursu, jak też koszty dojazdu, obejmujące koszty przyjazdu na kurs i powrotu z kursu.
     Pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B może uzyskać pełnoletnia osoba niepełnosprawna ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (również dawna „ I grupa” i „ II grupa”, orzeczonym ze względu na dysfunkcję narządu ruchu, będąca w wieku aktywności zawodowej (kobiety - do 60 roku życia, mężczyźni - do 65 roku życia), nie posiadająca wymagalnych zobowiązań wobec PFRON (warunki muszą być spełnione łącznie).
     Na dofinansowanie kosztów prawa jazdy i egzaminów w 2007 r. maksymalnie można uzyskać kwotę 1 124 zł. Na dofinansowanie kosztów zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu na kurs i z powrotem maksymalnie można uzyskać 674 zł.
     Kwota przyznanego dofinansowania zależna będzie od dochodu.
     
     Wnioski należy składać w terminie do 10 września 2007 r. w Oddziale PFRON właściwym dla miejsca stałego zameldowania. Szczegółowe informacje oraz formularz wniosku do pobrania znajduje się na stronie internetowej www.pfron.org.pl (zakładka „programy PFRON”/Sprawny dojazd/załączniki). Druki wniosków można również uzyskać w oddziałach PFRON lub w Wydziale Społecznym Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Kosynierów Gdyńskich 42.
     Program ma być kontynuowany do 31 grudnia 2009 r.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Znowu syf.Przecież najtańszy nowy samochód kosztuje minimum 30 000 zł.Kogo stać na dopłatę prawie 15 000 zł.?Chyba że wkopie się w kredyt ale i tak musi mieć stałe zatrudnienie.Czy samochód 3 letni jest dużo gorszy od nowego,a jest tańszy od nowego o min. 20% ,i można go nabyć w salonie z gwarancją?A rodzice dzieci niepełnosprawnych nie mogą zrobić prawa jazdy aby móc dowozić dziecko na terapię nie czekając w deszczu czy śnieżycy na autobus? Zawsze skubańcy tak ustawią przepisy aby za dużo nie skorzystało osób potrzebujących.Ale i tak wśród tych ,którzy spełnią ich wymagania znajda się tacy,którzy nie mają zamiaru wykorzystywać samochodu do spraw ,które zostały założone w umowie.Powiecie , można to skontrolować.Koniowi to to można mówić .Oni są tak zajęci wymyślaniem nowych kitów ,że na to nie mają czasu. Podsumowując: punkciki są a zwykli zmęczeni rodzice ,którzy potrzebują pomocy mogą się tylko poirytować i popisać SOBIE taką opinię o systemie pomocy ,który pomaga tym ,którzy już mają kasę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    rodzic dziecka upośledzonego(2007-08-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata