Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O wsi z pomysłem

Elbląg, O wsi z pomysłem fot. Witold Sadowski

Słoje drewna, czerwone, wyraziste koty, dziecko z czerwonym plecaczkiem idące błotnistą drogą czy świńska półtusza - jak sie okazuje wieś w oczach młodych artystów to nie tylko kury, trawa, pole i czerwony dom. Trzecia edycja konkursu - "Inspirowane wsią" - organizowanego przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym właśnie miała swój finał. W CSE Światowid można zobaczyć prace młodych plastyków z całej Polski, m.in. z Łomży, Bydgoszczy czy z Supraśla. Zobacz zdjęcia z dzisiejszego (2 października) wernisażu prac.

- Na konkurs wpłynęło 420 prac, z czego najwięcej z malarstwa, czyli 190 sztuk. W naszym konkursie nie ma określonego formatu, przychodziły więc miniatury, ale i dwumetrowe prace. Po raz pierwszy pojawił się film krótkometrażowy, w tej kategorii przyszło mało prac, ale wszystkie były dobre - opowiada Aleksandra Hońko, komisarz konkursu, a także nauczyciel rysunku i malarstwa w gronowskim Liceum. Jak opowiadała Hońko nie było tu kategorii wiekowej, prace mógł przysłać każdy, kto jest uczniem szkoły plastycznej. Prace oceniała komisja złożona z profesorów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Warszawie.
     - Szukaliśmy prac, które będa wyróżniać się sposobem myślenia o tej wsi, oryginalnego myślenia i nowoczesnych technik - dodała Hońko.
     Jedną z wyróżnionych prac jest tak, której autorką jest Weronika Muller, uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
     - Malowałam to przez trzy dni, po kilka godzin dziennie - mówi młoda artystka. - Oczywiście praca wzorowana jest na zdjęciu, kilka rzeczy tylko zmieniłam. A czemu świnia? Bo wszyscy robią delikatne prace, a ja chciałam pokazać, że to nie jest tak, że zwierzęta tylko się na tej łące pasą. Jak z niej zejdą to idą do rzeźni.
     Z kolei Agata Grzesz, również z podelbląskiego liceum, początkowo na konkurs chciała zrobić zdjęcie, ostatecznie wybrała kategorię malarstwo. Praca przyniosła jej wyróżnienie.
     - W moim przypadku to była obserwacja natury, znalazłam ciekawy obiekt, zobaczyłam w tym tajemnicę i chciałam to jak najlepiej uchwycić. Myślę, że się udało - mówi skromnie młoda artystka.
     Szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć tutaj. Prace można oglądać w CSE Światowid.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obrazy na alupanelu
Fototapety ze sztuką
Fototapety przestrzenne
Obrazy na alupanelu