Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oblewanie z umiarem

Święta Wielkanocne to przede wszystkim czas odpoczynku, spotkań w gronie rodzinnym, ale również tradycyjnych obrzędów, choćby oblewania wodą w Lany Poniedziałek. Staje się to jednak coraz częściej okazją do chuligańskich wybryków. Policjanci ostrzegają - będą kary za oblewanie bez umiaru.

Chuligańskie wybryki polegają na oblewaniu przechodniów w sposób, który może wyrządzić krzywdę, zwłaszcza osobom starszym i dzieciom oraz przyczynić się do zniszczenia odzieży.
     - Apelujemy do wszystkich młodych ludzi, którzy w Lany Poniedziałek zamierzają polewać wodą o zachowanie umiaru - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Polewanie wiadrem wody osób wsiadających lub wysiadających z autobusów czy tramwaju, polewanie przechodniów - jest czynem zabronionym. W każdym przypadku będziemy wyciągać konsekwencje prawne.
     - Niepokojącym zjawiskiem jest również rzucanie w przejeżdżające pojazdy woreczkami wypełnionymi wodą - dodaje Jakub Sawicki. - Powoduje to bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym.
     Za wybryki chuligańskie związane z oblewaniem wodą można zostać ukaranym mandatem karnym lub wnioskiem do sądu grodzkiego. W tym dniu policjanci będą zdecydowanie reagować na tego typu wybryki chuligańskie.
     
***
     Z Kodeksu wykroczeń:
     Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Jeżeli czyn
     określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
     
     Art. 75 § 1. Kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza ciężkie przedmioty albo nimi rzuca, wylewa płyny, wyrzuca nieczystości albo doprowadza do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 ze złośliwości lub swawoli, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
     
     Art. 124 § 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.
KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC