UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Od września tańsze bilety

 
Elbląg, Od września tańsze bilety
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

W związku z wejściem w życie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie cen biletów za przejazdy osób i przewóz bagażu oraz innych opłat obowiązujących w środkach komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta i gmin sąsiadujących, od 1 września 2018 cennik biletów za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Elblągu ulegnie następującym zmianom:

Wprowadzone zostaną dwa nowe imienne bilety okresowe dla uczniów i studentów szkół i uczelni zlokalizowanych na terenie Gminy Miasto Elbląg.
     Będzie to imienny bilet miesięczny w cenie 25 zł oraz imienny bilet semestralny w cenie 120 zł. Korzystanie z obu biletów będzie musiało zostać poprzedzone aktualizacją danych związanych z ulgą na imiennych EKM. Aktualizacja będzie możliwa w 4 punktach na terenie miasta, tj.:
     - Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 ,
     - Siedziba ZKM Sp. z o. o. przy ul. Browarnej 90,
     - Punkt Obsługi Klienta na Placu Dworcowym,
     - Punkt Obsługi Klienta na Placu Słowiańskim.
     Konieczne jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej potwierdzającej uczęszczanie do placówki zlokalizowanej na terenie Gminy Miasto Elbląg. Zachęcamy do możliwie jak najszybszego dokonania takiej aktualizacji, co pozwoli uniknąć kolejek.
     Należy też pamiętać, że wspomniane, nowe bilety dla uczniów i studentów elbląskich szkół, będą dostępne jedynie w wyżej wymienionych punktach, a także w internetowym serwisie EKM (ale już po dokonaniu aktualizacji danych) .
     
     Obniżone zostaną ceny biletów promocyjnych dla użytkowników EKM.
     Przejazd jednorazowy nieprzekraczający 2 przystanków będzie kosztował 2,00 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy ). Przejazd jednorazowy przekraczający 2 przystanki będzie kosztował 2,30 zł (normalny) i 1,15 zł (ulgowy). Przejazd przesiadkowy w ciągu 20 min. od wyjścia z pierwszego pojazdu będzie kosztował tylko 1 grosz.
     Należy pamiętać, że wspomniane bilety promocyjne dotyczą jedynie strefy I (miejskiej) i aby z nich skorzystać, niezbędne jest każdorazowe przyłożenie EKM do kasownik po wejściu i przed wyjściem z pojazdu komunikacji miejskiej. Oprócz tego, w przypadku przesiadki – cena promocyjna (1 grosz) dotyczy jedynie posiadacza EKM – promocja nie będzie dotyczyła dodatkowych biletów (dla osób towarzyszących) wykupionych z jednej EKM.
     
     Ceny następujących biletów zostaną obniżone:
     Imienny bilet miesięczny – nowa cena to: 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy)
     Imienny bilet miesięczny ważny tylko w dni robocze - nowa cena to: 75 zł (normalny)/ 37,50 zł (ulgowy)
     Bilety przez aplikację mobilną (strefa I – miejska), przejazd jednorazowy – nowa cena to: 2,30 zł (normalny)/ 1,15 zł (ulgowy)
     Bilet jednogodzinny u prowadzącego pojazd (strefa I – miejska) – nowa cena to: 3,00 zł (normalny)/ 1,50 zł (ulgowy)
     
     Uwaga! Zmianie nie ulegają ceny papierowych biletów jednorazowych, a także bilety ważne w strefie II (podmiejskiej).
     Ponadto, zmienione przepisy wprowadzają możliwość skorzystania z ulgowych biletów jednorazowych dla osób fizycznych będących właścicielami samochodów osobowych. Korzystając z tego uprawnienia należy każdorazowo posiadać ważny dowód rejestracyjny potwierdzający własność lub współwłasność pojazdu oraz dokument tożsamości.
Michał Górecki, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Recepcja
Promocja RATY 0%
Szkło ozdobne 5
Szafka RTV pod telewizor Remo Czarna 170 cm