Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ostatnia szansa na oddanie głosu

 
Elbląg, Ostatnia szansa na oddanie głosu Pierwsze kreatywne podwórko, które stało się pierwszą inwestycją sfinansowaną z Budżetu Obywatelskiego, powstało przy ul. Teatralnej (fot. arch. WS)
Rek

Dziś (16 października) ostatni dzień na głosowanie na inwestycje, które zostaną wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego. W czołówce są boiska, hale sportowe, place zabaw. Jak widać, elblążanie chcą być w formie.

Trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego weszła w decydującą fazę. Dobiega końca głosowanie poprzez ankiety, które były dystrybuowane na terenie miasta, ale zostały również  umieszczone na stronie internetowej BO. Przygotowanie ankiet poprzedziła praca urzędników, która polegała na ocenie formalnej i merytorycznej złożonych wniosków, a także oszacowaniu kosztów realizacji każdego zadania.
     Łącznie złożono 288 wniosków, w tym 67 dotyczących inicjatyw ogólnomiejskich, czyli zadań, które wykraczają poza ramy dzielnic i mają służyć ogółowi mieszkańców. Po raz pierwszy spośród wniosków w okręgach wyodrębniono tzw. małe wnioski, których wartość nie przekracza 25000 zł.
     W kategorii "Inicjatywa ogólnomiejska" w czołówce utrzymuje się budowa hali namiotowej przy Gimnazjum nr 7 na Zatorzu, w Okręgu nr 1 - rozbudowa Podwórka Międzypokoleniowego przy ul. Odrodzenia (street workout, zjeżdżalnie kaskadowe i całoroczne lodowisko), w Okręgu nr 2 - "Jar w formie", czyli modernizacja bieżni przy ZS nr 1 przy ul. Korczaka, w Okręgu 3 - budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego "Więcej ruchu dla maluchów" na terenie SP 19, w Okręgu nr 4 - kreatywny plac zabaw przy ul. Teatralnej, a w Okręgu nr 5 - "Mrówkolandia" - budowa placu zabaw przy SP 25 w Elblągu.
     Zadania, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną zrealizowane.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • BOJKOTUJE taki budżet szkolnych inwestycji! To jakaś parodia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 3
  Kat.Na.Idiotów(2015-10-16)
 • Szkoły powinny mieć oddzielną kategorię i konkurować między sobą, albo startować o dotacje unijne zamiast z budżetu obywatelskiego. Przecież to nierówna walka o głosy. Poza tym niech ktoś mi wyjaśni, dlaczego w inicjatywach ogólnomiejskiej znalazły się szkoły, które obowiązuje rejonizacja?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  unimac(2015-10-16)
 • To BUBEL OBYWATELSKI. Dla tego nie ma sensu brać w tym czymś udziału, bo takie małe społeczności, jak nasza składająca się z około 40 mieszkanców ul. Chopina, czy innych mniejszych dzielnic Elbląga, których jest wiele. Nigdy nie przeskoczymy dużych osiedli typu :Kamionka, Zawada, Sielanka. Sprawiedliwie wiec nie jest.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  BOJKOTUJEMY!(2015-10-17)
 • oto przyszły marszałek województwa: Miron Jest synem Ołeksandra Sycza, członka Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów od 1938 oraz strzelca w kureniu "Mesnyky" Ukraińskiej Powstańczej Armii[1], skazanego w 1947 przez polski sąd na karę śmierci za działalność w UPA, złagodzoną w tym samym roku na karę 15 lat pozbawienia wolności[2].
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-10-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Ręcznik z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki