Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pamięć o poległych żołnierzach

 
Elbląg, Pamięć o poległych żołnierzach fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. To czas refleksji nad przemijaniem oraz dzień okazywania szacunku tym żołnierzom i ich dokonaniom, którzy pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami oddali życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, wolność, sprawiedliwość i godność człowieka.

Święto Zmarłych jest jednym z tych świąt, kiedy spotykamy się przy grobach naszych przyjaciół, kolegów, żołnierzy naszej dywizji, ale pamiętamy również o tych którzy oddali swoje życie walcząc o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
     W ramach programu „Żołnierska Pamięć” żołnierze Jednostek Wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz Garnizonu Elbląg, uporządkowali żołnierskie mogiły, tereny przy pomnikach i tablicach pamiątkowych będących pod opieką naszych jednostek. Złożono wiązanki kwiatów i wieńce. Przy nich 1 listopada staną posterunki honorowe oraz zapłoną znicze.
     Nasi żołnierze, koledzy i przyjaciele odwiedzają groby żołnierzy poległych w czasie misji pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju ale i tych poległych w kraju w czasie wykonywania zadań służbowych. Składają kwiaty, zapalają znicze, wspominają swoich kolegów i przyjaciół.
     Groby naszych poległych żołnierzy odwiedził zastępca dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. bryg. Krzysztof Makowski, który zapalił symboliczne znicze w miejscu wiecznego spoczynku st. sierż. Tomasza Murkowskiego z 13 Pułku Przeciwlotniczego oraz kpr. ndt. Krystiana Andrzejczaka i kpr. ndt. Andrzeja Zielke z 16 Batalionu Remontowego w Elblągu, którzy polegli wykonując zadania w czasie misji stabilizacyjnej w Republice Iraku. Zastępca Dowódcy 16 PDZ zapalili także znicze na grobie gen. bryg. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego, pod Pomnikiem Jana Pawła II, na mogiłach Żołnierzy Września 1939 roku i grobach Żołnierzy – Aliantów oraz pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Radzieckiej.
     1 listopada groby swoich podwładnych odwiedzą dowódcy jednostek, w których polegli żołnierze pełnili służbę.
     Tegoroczne Święto Zmarłych w sposób szczególny zapisuje się w naszej pamięci – jutro będziemy żegnać naszego poległego kolegę – śp. sierżanta Mariusza Deptułę, który w niedzielę poległ w czasie wykonywania zadań w ramach X Zmiany PKW Afganistan.
     O naszych poległych kolegach pamiętamy zawsze, ale tego szczególnego dnia nasze wspomnienia, pamięć i symboliczne światło zniczy nabiera szczególnego wymiaru.

mjr mgr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czy ofiary tych chłopców miały sens?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-10-27)
 • Każda wojna nie ma sensu. Wojna to też biznes. Naprodukowali broni to trzeba ją użyć. Człowiek w tym przypadku to tylko "mięso armatnie". Ofiary tych chłopców nie miały więc sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sprawiedliwy(2011-10-27)
 • Dobrze że zasalutowali, bo by na swoje nie wyszedł. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-10-28)
 • Chwalebne że pamiętamy o młodych chłopcach z Armii Czerwonej, którzy zginęli daleko od domu rodzinnego. Oni szli tylko na zachód walcząc z faszystowskim najeźdźcą, który 22 czerwca 1941 roku napadł ich ojczyznę. Zostawiając tło polityczne im też należy się nasza pamięć i modlitwa. Postawmy im choćby jeden znicz, jako znak naszej i nich pamięci [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Generallo(2011-10-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych