UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piknik dla wszystkich sąsiadów

 
Elbląg, Piknik dla wszystkich sąsiadów
fot. Anna Dembińska

Chcą poznać mieszkańców, pokazać czym się zajmują na warsztatach terapii zajęciowej i udowodnić, jak mało ich różny od zwykłych ludzi. Osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi zaprosiły wszystkich na piknik w ramach Dnia Sąsiada w Parku Planty. Zobacz zdjęcia.

Piknik jest przygotowywany od wielu lat przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Elblągu, ich rodziny oraz kadrę, która się nimi zajmuje. Celem dzisiejszej (30 maja), wspólnej zabawy była integracja społeczna i pokazanie jak niewiele nas różni.
       - Co roku organizujemy przeróżne atrakcje dla mieszkańców naszego miasta w ramach Dnia Sąsiada - mówiła Iwona Grajkowska, kierownik warsztatu terapii zajęciowej PSONI Koła w Elblągu. – My, jako placówka zajmująca się na co dzień osobami z niepełnosprawnością intelektualną, mamy okazję przybliżyć zainteresowanym nasze działania. Przygotowaliśmy pokazy baniek mydlanych, gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy oraz mały poczęstunek dla uczestników. Zainteresowanie jest z roku na rok coraz większe Wyjście do mieszkańców i zorganizowanie pikniku jest elementem terapii społecznej z korzyściami dla obu stron.
       Dla mieszkańców piknik był świetną okazją, by osobiście przekonać się ile dla osób niepełnosprawnych intelektualnie znaczy integracja i interakcja z innymi. Radość jaką sprawia wspólna zabawa była zaraźliwa, więc nic dziwnego, że krótko po rozpoczęciu imprezy podopieczni i zainteresowani razem grali i śpiewali piosenki.
       - Taki piknik jest bardzo miły. Trzeba wychodzić do ludzi, przynajmniej człowiek się nie nudzi w domu – przyznał Przemek, podopieczny PSONI od 11 lat. – Uwielbiam takie imprezy, turnusy i rozmowy z przyjaciółmi. Jestem gadułą i lubię rozmawiać ze wszystkimi o wszystkim.
       Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, co cieszyło organizatorów. W grach i zabawach chętnie uczestniczyły dzieci, które odwiedziły piknik wraz z rodzicami.
       - W Internecie zobaczyłam informację o atrakcjach z okazji Dnia Sąsiada, więc postanowiłam przyjść z córką i miło spędzić czas - stwierdziła Marta Pietruczuk. – Przyszłyśmy, ponieważ chcę by moje dziecko było otwarte na inność i na świat. Podoba mi się, że to wydarzenie było przygotowane także z myślą o najmłodszych. Uważam, że piknik powinien być organizowany na większą skalę, by jak najwięcej ludzi mogło zintegrować się z osobami niepełnosprawnymi.
Magdalena Jaworska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Czy tu też jeden sąsiad ci oczy za PO wydrapie, a inny za PIS. Tak podzielonego społeczeństwa nie pamiętam, a trochę żyję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 9
  (2018-05-30)
 • Gonić z forum tych, którzy nie potrafią normalnie komentować, a muszą wszystko sprowadzać do prymitywnych politycznych podtekstów. Niech zamilkną lub zajmą się innymi sprawami poza internetem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 4
  (2018-05-30)
 • A może jakaś informacja przed a nie jak zwykle po sprawie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  Smerf maruda (2018-05-30)
 • Smerf maruda, było info wcześniej. Trzeba czytać ze zrozumieniem. ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  TaCoCzyta(2018-05-31)
 • Zjedzą kiełbaski z grilla podyskutują, a potem za plecami jeden drugiemu d...obsmaruje. Życie to teatr, a ludzie grają. Jedno myślą, drugie mówią, trzecie robią. Pozdrowienia dla mamusiek dzieci niepełnosprawnych, które protestowały w sejmie. To nie jest protest polityczny! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2018-05-31)
 • Zjedzą kiełbaski z grilla podyskutują, a potem za plecami jeden drugiemu d, u. pę obs, maruje. Życie to teatr, a ludzie grają. Jedno myślą, drugie mówią, trzecie robią. Pozdrowienia dla ś, wirnięt"ych mamusiek dzieci niepełnosprawnych, które protestowały w sejmie. To nie jest protest polityczny! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2018-05-31)
 • Chociaż mieszkam w Elblagu od kilkudziesieciu lat nie jestem pewny na 100 %, czy Park Planty to porośnięty starymi drzewami teren miedzy 1 maja, Hetmańska, Pocztową i Grota Roweckiego. Park to trochę na wyrost nazwa dla tego terenu, majac przed oczami parki w Niemczech, czy Szwecji. Cóż, prezydentów Elbląg ma, ale Gospodarza nie, a to takie fajne miasto w ktorym coraz mniej elblążan z urodzenia, a coraz więcej przyjezdnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2018-05-31)
 • Na facebook'u powstała grupa Zjednoczony Elbląg. Zapraszam do dyskusji związanych z naszym miastem i poprawy życia mieszkańców. Razem możemy więcej !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ZJ(2018-05-31)
Reklama