Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pismo Kurii Biskupiej

Kuria Biskupia wystosowała pismo zachęcające elblążan do uczestniczenia w obchodach Dnia Papieskiego.

Szanowni Państwo, Umiłowani Siostry i Bracia w Chrystusie
     Po raz siódmy już przeżywane będą w naszym kraju Dni Papieskie związane nierozerwalnie z osobą Sługi Bożego Jana Pawła II. Opatrzność dała nam tę możliwość, że żyliśmy podczas pontyfikatu tego wielkiego Człowieka. Wciąż pamiętamy jego charyzmę i dobroć, czytelną wizję Kościoła i świadectwo konkretnych czynów i postaw. Autentyzm jego wiary, wrażliwość na potrzeby innych, moc i trafność wypowiadanych słów - to wszystko wciąż żyje w nas. Tym bardziej więc chcemy kontynuować dzieło polskiego papieża z Wadowic, co może i powinno wyrazić się naszym udziałem w wspomnianym już Dniu Papieskim. Jego tegoroczne hasło to: „Jan Paweł II - obrońca godności człowieka”.
     W diecezji elbląskiej główne uroczystości odbędą się w Elblągu, w sobotę 6 października o godz. 18 w Centrum Sportowo-Biznesowym. Będą miały one podniosły i wyjątkowo uroczysty charakter. Skupimy w nich naszą uwagę szczególnie na godności osób bezbronnych, skrzywdzonych przez los, chorobę. Stąd główną rolę odgrywać w nich będą ci właśnie ludzie. Przewidujemy ich występy oraz śpiewy, wystawy i aukcje przez nich przygotowane. Nie chcemy i nie możemy zapomnieć o elbląskim hospicjum. Cieszymy się, że w to dzieło włączyło się tak dużo życzliwych nam osób oraz instytucji, z władzami miasta na czele.
     Szczegółowy program przewiduje: występ teatru fundacji Anny Dymnej „Bratanki” z Torunia, koncert Gdańskiego Chóru Gospel oraz inscenizację teatralno-muzyczną.
     Po raz pierwszy w historii naszego miasta przyznawane będą „Elbląskie Tuusy”. Nawiązywać one będą do ogólnopolskich Totusów i premiować będą ludzi związanych z pracą charytatywną, edukacyjno-wychowawczą czy z szeroko rozumianą promocją człowieka. Ich fundatorem będzie Biskup Elbląski Jan Styrna.
     Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Spotkajmy się wspólnie 6 października.
Kuria Biskupia
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.