UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plakatem w palaczy

 
Elbląg, Plakatem w palaczy
Zwycięski plakat autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu (fot. AD)

„Niepalenie jest w modzie, służy zdrowiu i urodzie” - plakat z tych hasłem, autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 wygrał konkurs z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu, zorganizowany przez elbląski Sanepid. O wygranej zdecydowało głosowanie Czytelników portEl.pl

Światowy Dzień Bez Tytoniu obchodzimy 31 maja. Z tej okazji co roku w Elblągu odbywał się przemarsz uczniów ulicami miasta, promujący profilaktykę antytytoniową. W tym roku przemarszu nie będzie, za to odbył się konkurs na najlepszy plakat.
     - Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie plakatu zawierającego hasło o tematyce antytytoniowej. Każda szkoła mogła zgłosić do konkursu jedną pracę. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie komisja konkursowa, powołana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Elblągu, składająca się z plastyka Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo, edukatora zdrowia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oraz pracownika PSSE w Elblągu, oceniała prace konkursowe uwzględniając: treść hasła i jego oryginalność, walory artystyczne pracy, estetykę wykonania oraz zgodność z regulaminem. Komisja spośród wszystkich zgłoszonych plakatów wyłoniła 5 najlepszych prac – informował elbląski Sanepid. 
     Do finału dostały się prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 i 18 w Elblągu, Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. Szkoły Podstawowej w Żurawcu i Szkoły Podstawowej w Pogrodziu. O tym, kto wygra, zdecydowali Czytelnicy portEl.pl, głosując przez dwa tygodnie w naszej sondzie. Oddano w sumie 1225 głosów, najwięcej – 347 – na plakat SP 12 z hasłem „Niepalenie jest w modzie, służy zdrowiu i urodzie”. Drugie miejsce zajął ZSG (267 głosów), trzecie – SP 18 (233 głosy), czwarte – SP Żurawiec (190 głosów), piąte – SP Pogrodzie (188 głosów). Zwycięska szkoła otrzyma w nagrodę zestaw piłek wartości 1000 złotych, które zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego. Wszystkie zgłoszone do konkursu plakaty będzie można oglądać na wystawie w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w dniach 4-8 czerwca.
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama