Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pod Zieloną Flagą

 
Elbląg, Pod Zieloną Flagą fot. nadesłana
Rek

11 października w Krakowie odbył się XI Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju. Cieszy fakt, że corocznie coraz więcej elbląskich placówek otrzymuje ten zaszczytny certyfikat.

Dla wszystkich przedstawicieli wyróżnionych przez kapitułę programu był to czas na wymianę najnowszych doświadczeń, wzajemnej inspiracji i celebrowania sukcesów uwieńczonych certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i międzynarodowej Zielonej Flagi.
     Elbląską Oświatę pod Zieloną Flagą reprezentują:
     Przedszkole z Grupami Integracyjnymi nr 15
     Przedszkole nr 21
     Szkoła Podstawowa nr 4
     Szkoła Podstawowa nr 11
     Szkoła Podstawowa nr 12
     Szkoła Podstawowa nr 14
     Szkoła Podstawowa nr 16
     Szkoła Podstawowa nr 18
     Szkoła Podstawowa nr 19
     Gimnazjum nr 4
     Gimnazjum nr 6
     V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
     IV Liceum Ogólnokształcące
     Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
     Bursa Szkolna nr 4
     oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim
     Przyznane certyfikaty są potwierdzeniem wysokiego poziomu prowadzonej w tych placówkach edukacji ekologicznej i ogromnego zaangażowania w sprawy ekologii całej społeczności szkolnej. Za wyróżnieniem stoją konkretne działania. Aby otrzymać certyfikat, placówka wprowadza ekologiczne rozwiązania np. montuje termoregulatory, wymienia oświetlenie na energooszczędne, wymieniać można byłoby w nieskończoność, bo "placówki te, to ambasadorzy dobrych rozwiązań ekologicznych” jak mówiła Agnieszka Bielska z Ministerstwa Środowiska, członek kapituły programu decydującej o przyznaniu certyfikatu.
     Na elbląski sukces - taką ilość nagrodzonych instytucji oświatowych - złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim partnerstwo - bowiem wyróżnione palcówki podejmują wspólne ekodziałania na terenie Elbląga współtworząc Elbląską Sieć Zielonej Flagi.
     Na podkreślenie zasługuje wspólne zaangażowanie uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników placówek oraz partnerów, do których należą: Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie z Alicją Szarzyńską - koordynatorem wojewódzkim - na czele, Urząd Miasta Elbląg, Zakład Utylizacji Odpadów, Nadleśnictwo Elbląg, Park Karajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, spółdzielnie mieszkaniowe i wielu innych. Dziś wszystkim składamy serdeczne podziękowania.
     Podczas konferencji poznaliśmy kierunki działań na rok szkolny 2013/2014. W wielkim skrócie to zdrowe żywienie i dobra energia. Szczegóły przedstawione zostaną na konferencji Zielonej Flagi w listopadzie. Już dziś zapraszamy wszystkie placówki zainteresowane przystąpieniem do programu "Szkoły dla Ekorozwoju". Dokladny termin poodamy już wkrótce.

Elbląska Sieć Zielonej Flagi
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME