Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pogodna jesień życia

Rusza program „Pogodna i bezpieczna jesień życia na Warmii i Mazurach”. Inicjatorem przygotowania programu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Federacja Organizacji Socjalnych FOSa. W 2010 roku będzie żyć w Polsce już około 25 proc. osób, które ukończyły 60 lat.

- Według statystyk liczba ludności w Polsce do 2050 roku będzie się zmniejszać, natomiast liczba ludności w wieku powyżej 65 lat wzrośnie w stosunku do 2005 roku o 60 proc. - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Potrzeba uruchomienia programu na rzecz ludzi starszych wynika z procesu starzenia się polskiego społeczeństwa, w tym również mieszkańców z Warmii i Mazur.
     Program ma charakter interdyscyplinarny. Jego wdrażanie będzie wymagać współpracy administracji rządowej i samorządowej oraz wielu partnerów: jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, instytucji oświaty, kultury i edukacji, jednostek służby zdrowia, instytucji kościelnych, organizacji społecznych a także podmiotów zajmujących się aktywizacją zawodową i społeczną mieszkańców województwa. Od ich zaangażowania w dużej mierze będą zależeć efekty zaplanowanych działań.
     - Zależy nam, aby wskazać obszary problemowe, w jakich trzeba działać, aby poprawić w przyszłości warunki społeczno-ekonomiczne, w jakich żyją osoby starsze - mówi marszałek Jacek Protas. - To ma być impuls do wdrażania trwałych, systemowych rozwiązań na rzecz seniorów z regionu Warmii i Mazur.
     Obecnie co ósma osoba w wieku emerytalnym w Polsce żyje poniżej granicy ubóstwa. W 2010 roku będzie żyć w Polsce już około 25 proc. osób, które ukończyły 60 lat. Szczególnie dużą dynamikę demograficznego procesu starzenia się widać w dużych miastach. System opieki geriatrycznej w Polsce praktycznie nie istnieje - opieka nad przewlekle chorymi i niesamodzielnymi osobami starszymi opiera się na rodzinie, która nie może liczyć na wsparcie ze strony służb pomocy społecznej i innych instytucji działających w tym obszarze. Program „Pogodna i bezpieczna jesień życia na Warmii i Mazurach” jest próbą kompleksowego ujęcia tych problemów w województwie. Zakres realizacji działań będzie uzależniony od wielkości środków finansowych Samorządu Województwa, samorządów powiatów i gmin, a także środków będących w dyspozycji organizacji pozarządowych. Inne źródła finansowania to fundusze europejskie, administracja publiczna organizacje i programy grantowe.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM