UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Polała się krew

 
Elbląg, Polała się krew
Strażacy oddawali krew (foto Anna Dembińska)

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Elbląscy strażacy i policjanci oddali krew do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu. To już kolejna akcja elbląskich mundurowych.

- Krew jest zawsze potrzebna, każda grupa krwi. Nie ma żadnych ograniczeń. Najczęściej potrzebna jest grupa Rh minus, bo jest jest mniej – mówiła Barbara Słodownik, pielęgniarka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu.
     Dziś swoją krwią podzielili się elbląscy policjanci i strażacy w ramach akcji „Poleje się krew”. - Zdecydowaliśmy się w ten sposób uczcić stulecie niepodległości. Strażacy i policjanci, którzy mogą i chcą, oddadzą krew – wyjaśniał kpt. Wojciech Kijowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
     Już od rana w siedzibie Elbląskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiły się kolejki mundurowych. Krew oddawały jednak tylko osoby zdrowe i te, które dziś nie miały służby. Akcja policjantów i strażaków nie miała wpływu na ich codzienną pracę. Funkcjonariusze będą oddawać krew w godzinach pracy ośrodka.
     Dla elbląskich mundurowych oddawanie krwi to nie „pierwszyzna”.
     - Niektórzy z nas są honorowymi krwiodawcami. Generalnie ci co chcą, to chętnie biorą udział w takich akcjach. Nie zawsze wszyscy mogą: ci co są na służbie nie mogą, czasami koledzy oddali krew indywidualnie, tydzień, dwa tygodnie temu i też mimo żeby chcieli wspólnie, to też muszą poczekać – mówił kpt. Wojciech Kijowski.
     - Żeby oddać krew wystarczy być zdrowym, skończyć 18 lat i nie przekroczyć 60. roku życia. Trzeba też odczekać pół roku po zabiegu operacyjnym – dodała Barbara Słodownik.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama