Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ogólna za pętlą tramwajową... Ogólna za pętlą tramwajową...

Policjanci edukują uczniów i nauczycieli

 
Elbląg, Policjanci edukują uczniów i nauczycieli Policjant mówi gimnazjalistom o odpowiedzialności karnej m.in. za pobicia, posiadanie narkotyków, ale także za ośmieszanie w Internecie (fot. KMP Elbląg)
Rek

Spotkania z młodzieżą gimnazjalną pod hasłem Odpowiedzialność prawna nieletnich to policyjny program, który jest realizowany od długiego czasu. Ma on na celu uzmysłowienie gimnazjalistom odpowiedzialności prawnej, jaką mogą ponieść za swoje czyny. Edukowani są również nauczyciele w kwestii, w jaki sposób współpracować z policją.

Tylko w tym roku odbyło się kilkanaście spotkań policjantów z wydziału prewencji kryminalnej z uczniami i nauczycielami szkół gimnazjalnych. W każdym uczestniczyło około 30 uczniów.
     - Z taką grupą znacznie lepiej się pracuje i skuteczniej można przekazać wiedzę – mówi kom. Artur Kłapouchy prowadzący spotkania nt. odpowiedzialności prawnej nieletnich. – Edukujemy nie tylko uczniów, ale również nauczycieli. To wszystko musi się odbywać na zasadach współpracy z policją. Nauczyciele często mogą zauważyć więcej, np. już początki tego, że z którymś z uczniów dzieje się coś niedobrego.
     Oprócz spotkań typowo prewencyjnych każda szkoła ma przypisanych policjantów, którzy z nią współpracują. Dzięki temu pedagog szkolny, dyrektor lub inna osoba wie, z kim może się bezpośrednio skontaktować.
     - Chodziło nam o to, by stworzyć pewien system współpracy – dodaje Artur Kłapouchy. – System, w którym nauczyciel niekoniecznie dzwoni na 112 tylko kontaktuje się z kimś, kogo zna i z kimś komu nie obce są realia danej szkoły.
     Z kolei spotkania prewencyjne dotykają tematyki zagrożeń i odpowiedzialności. Uczniowie są edukowani, co grozi im za to, gdy zostaną zatrzymani mając narkotyki, kradziony telefon czy gdy uczestniczą w bójce lub pobiciu - i to nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nią. Tematem spotkań jest również cyber przemoc i jej przeciwdziałanie. Jak również odpowiedzialność, czyli co może grozić za nękanie kogoś, ośmieszanie w Internecie.

mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini