Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Policjanci edukują uczniów i nauczycieli

 
Elbląg, Policjanci edukują uczniów i nauczycieli Policjant mówi gimnazjalistom o odpowiedzialności karnej m.in. za pobicia, posiadanie narkotyków, ale także za ośmieszanie w Internecie (fot. KMP Elbląg)
Rek

Spotkania z młodzieżą gimnazjalną pod hasłem Odpowiedzialność prawna nieletnich to policyjny program, który jest realizowany od długiego czasu. Ma on na celu uzmysłowienie gimnazjalistom odpowiedzialności prawnej, jaką mogą ponieść za swoje czyny. Edukowani są również nauczyciele w kwestii, w jaki sposób współpracować z policją.

Tylko w tym roku odbyło się kilkanaście spotkań policjantów z wydziału prewencji kryminalnej z uczniami i nauczycielami szkół gimnazjalnych. W każdym uczestniczyło około 30 uczniów.
     - Z taką grupą znacznie lepiej się pracuje i skuteczniej można przekazać wiedzę – mówi kom. Artur Kłapouchy prowadzący spotkania nt. odpowiedzialności prawnej nieletnich. – Edukujemy nie tylko uczniów, ale również nauczycieli. To wszystko musi się odbywać na zasadach współpracy z policją. Nauczyciele często mogą zauważyć więcej, np. już początki tego, że z którymś z uczniów dzieje się coś niedobrego.
     Oprócz spotkań typowo prewencyjnych każda szkoła ma przypisanych policjantów, którzy z nią współpracują. Dzięki temu pedagog szkolny, dyrektor lub inna osoba wie, z kim może się bezpośrednio skontaktować.
     - Chodziło nam o to, by stworzyć pewien system współpracy – dodaje Artur Kłapouchy. – System, w którym nauczyciel niekoniecznie dzwoni na 112 tylko kontaktuje się z kimś, kogo zna i z kimś komu nie obce są realia danej szkoły.
     Z kolei spotkania prewencyjne dotykają tematyki zagrożeń i odpowiedzialności. Uczniowie są edukowani, co grozi im za to, gdy zostaną zatrzymani mając narkotyki, kradziony telefon czy gdy uczestniczą w bójce lub pobiciu - i to nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nią. Tematem spotkań jest również cyber przemoc i jej przeciwdziałanie. Jak również odpowiedzialność, czyli co może grozić za nękanie kogoś, ośmieszanie w Internecie.
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO