Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomóż łotewskiej Polonii godnie przeżyć święta

Elbląg, Pomóż łotewskiej Polonii godnie przeżyć święta

9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej przyłączyła się do Wielkanocnej zbiórki paczek świątecznych dla najuboższych Polaków mieszkających na Łotwie. Akcję charytatywną pod hasłem „Wielkanoc 2018 – paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących Polaków na Łotwie” organizują: Związek Polaków na Łotwie i Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie we współpracy z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rydze.

- W ramach naszej akcji chcemy przygotować paczki dla najbardziej potrzebujących. Znajdą się w nich przede wszystkim produkty spożywcze z długim okresem przechowywania, kosmetyki, środki higieny osobistej oraz chemia gospodarcza. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działanie przyniesie radość wielu polskim rodzinom na łotewskiej ziemi" – czytamy w liście intencyjnym podpisanym przez: Małgorzatę Hejduk – Gromek - konsula RP na Łotwie, Ryszarda Stankiewicza - prezesa Związku Polaków na Łotwie i mjr. Leszka Woźnego – dowódcę Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie.
     Społeczność polska na Łotwie liczy ponad 40 tys. osób. Większość z nich to rdzenna mniejszość narodowa, której początki sięgają pierwszego polskiego osadnictwa w czasach Zygmunta Augusta, czyli XVI wieku. Dotyczy to szczególnie dawnych Inflant Polskich (obecnej Łatgalii/Latgale). Ludność polska zamieszkująca obszary wiejskie Łatgalii – najuboższego regionu Łotwy, dotkniętego dużym bezrobociem – 15,8% (średnio 6,8 %, w regionie Rygi – 4,3 %) – znajduje się w trudnych warunkach materialnych. Zdecydowana większość starszego pokolenia Polaków z obszarów miejskich utrzymuje się ze skromnych rent i zasiłków, a średnie pokolenie Polaków niejednokrotnie dotknięte zostało bezrobociem.
     W Braniewie zbiórkę darów koordynuje 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej. W Klubie 9BBKPanc. przy ul. Sikorskiego 41 uruchomiony został punkt przyjmowania darów, który funkcjonować będzie do 20 marca (poniedziałek - czwartek w godz. 7 – 17, piątek 7 – 13). Po tym terminie brygada zorganizuje transport paczek na Łotwę.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Fototapety z Paryżem
Fototapety do sypialni
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie