Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożegnanie. Sędzia Teresa Ewa Mazurek

Doświadczony sędzia, dobry, ciepły, życzliwy człowiek. Sędzia Teresa Ewa Mazurek zmarła 16 lutego 2009 r. W poniedziałek (23 lutego) na cmentarzu Dębica pożegnała ją rodzina, przyjaciele i współpracownicy.

Sędzia Teresa Ewa Mazurek ukończyła studia prawnicze w 1964 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i rozpoczęła pracę w Sądzie Wojewódzkim w Gdańsku. W 1966 r. została skierowana jako asesor sądowy do Sądu Powiatowego w Elblągu.
     Od tego czasu jej życie zawodowe było związane z elbląskimi sądami. Pełniła m.in. funkcję przewodniczącego wydziału dla nieletnich w Sądzie Rejonowym, na początku lat 90. była też jego prezesem. Od 1993 r. orzekała w Sądzie Wojewódzkim w Elblągu. W latach 1996-1998 pełniła funkcję rzecznika dyscypliny, była też sędzią konsultantem. Od 1999 r. do 2008 r. była rzecznikiem prasowym Sądu Okręgowego w Elblągu. Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała m.in. Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi.
     Z dniem 1 lutego 2009 r. sędzia Ewa Mazurek przeszła w stan spoczynku. Zmarła 16 lutego.
     - Chorowała, ale bardzo wierzyliśmy w to, że uda jej się zwyciężyć - mówi sędzia Danuta Kachnowicz, p.o. rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Elblągu. - Wierzyliśmy, że jeszcze wróci do nas, do pracy.
     Zdaniem dziennikarzy sędzia Ewa Mazurek była świetnym rzecznikiem prasowym. Zawsze chętnie służyła pomocą, cierpliwie wyjaśniała zawiłości prawne.
     - Pani sędzia bardzo lubiła to zajęcie, bardzo lubiła spotkania z dziennikarzami - wspomina sędzia Danuta Kachnowicz. - Była sędzią z ogromną wiedzą prawniczą, z ogromnym doświadczeniem. Była profesjonalistką w zawodzie. Była też bardzo dobrym, ciepłym, życzliwym człowiekiem.
     W poniedziałek na cmentarzu Dębica odbył się pogrzeb sędzi Teresy Ewy Mazurek. W ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i współpracownicy.
     
     Swoją ulubioną Panią rzecznik wspominają dziennikarze elbląskich mediów:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem