Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Program dla niepełnosprawnych

Elbląscy radni zajmą się podczas czwartkowej sesji czteroletnim "Programem wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami". Nad jego powstaniem pracowały przez ostatnie kilka miesięcy cztery zespoły. W ich skład wchodzili przedstawiciele miasta oraz organizacji pozarządowych.

Program powstał po to, aby niepełnosprawnym żyło się w Elblągu po prostu lepiej. A dotyczy to sporej grupy elblążan. Według szacunków w Elblągu mieszka około 20 tysięcy osób z niepełnosprawnościami. Jest to 15 procent mieszkańców miasta. Innymi słowy, średnio co szósty elblążanin jest w pewnym stopniu niepełnosprawny.
     Autorzy programu zajęli się czterema głównymi tematami - edukacją, zdrowiem, integracją ze społeczeństwem oraz zatrudnieniem niepełnosprawnych.
     - Prace trwały dość długo - mówi Ewa Sprawka z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. - Najpierw zastanawialiśmy się nad celami, później stawialiśmy konkretne zadania oraz opracowaliśmy sposób i terminy ich realizacji.
     Od radnych zależy teraz, czy program zostanie przyjęty, a wszystko wskazuje na to, że nie powinno być z tym większych problemów. Według Ewy Sprawki ze strony miasta jest duża chęć współpracy. Świadczy o tym m.in. fakt, że w dużym stopniu w pracach nad programem uczestniczyły organizacje zajmujące się na co dzień problemami niepełnosprawnych. Na czterech koordynatorów bowiem aż trzech pochodzi ze środowisk pozarządowych.
     - Mam także nadzieję, że nasz udział nie ograniczy się tylko do teoretycznej pracy nad programem, ale staniemy się także realizatorami i wykonawcami sporej części przedsięwzięć - dodaje Sprawka.

OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Podjęte decyzje będą "papierkiem lakmusowym" w ocenie radnych. Czy potrafimy w tym zwariowanym świecie zachować choć odrobinę człowieczeństwa i dostrzec słabszych od nas. Mam nadzieję, że tak się stanie. Będę pilnym obserwatorem głosowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin(2003-06-25)
 • według spisu powszechnego w Polsce żyje 5,5 mln niepełnosprawnych. Pytanie : ilu jest niepełnosprawnymi by skorzystać z pewnych ulg i uprawnień oraz jest to sposób na bezrobocie ? Tym rzeczywistym niepełnosprawnym trzeba dawać szanse. Brawo- dla ludzi z organizacji i z urzędu miasta oraz dla radnych, że uchwalili ten program.Teraz tylko zakasać rękawy i do roboty !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niesprawny optymista(2003-06-26)
 • Proponuje na wszelki wypadek powołać Miejską Komisję Śledczą,jestem pewny,że bedzie z tego jakiś przekręt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2003-06-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Czytnik kart kryptograficznych Mini