Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przeznacz 1 proc. swojego podatku na ZHP

 
Elbląg, Przeznacz 1 proc. swojego podatku na ZHP

Kolejny raz możesz zdecydować o przeznaczeniu części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto w ten sposób wesprzeć Związek Harcerstwa Polskiego.

Skauting nadal trafia w potrzeby młodych ludzi, którzy bez względu na kolor skóry, religię, w harcerstwie odnaleźli przyjaźń. Z harcerskich szeregów wychodzą ludzie aktywni i przede wszystkim odpowiedzialni obywatele. ZHP wychowuje w duchu pracy nad sobą, braterstwa i służby.
     Zuchy, to najmłodsi członkowie ZHP, mają po 7 lat. Dla nich wszystko jest nowe, fascynujące. Do naszej organizacji trafiają w szkole podstawowej, z zapałem zdobywają sprawności czy gwiazdki. – Harcerstwo jest naprawdę OK. W tym roku po raz pierwszy pojadę ze swoją gromadą na kolonię zuchową – mówi Igor. – Jak będę starszy, to zostanę harcerzem i tak będzie do 13 roku życia.
     Potem Igor będzie harcerzem starszym, następnie wędrownikiem.
     Związek Harcerstwa Polskiego to największa i najstarsza organizacja wychowawcza w Polsce. ZHP to ponad 10 tysięcy instruktorów-wychowawców, którzy działają społecznie. – W harcerstwie nabywamy umiejętności, które przydają się nam na co dzień. Na przykład kurs pierwszej pomocy. Dzięki niemu wiem, że mogę komuś uratować życie – mówi Asia, lat 25.
– Harcerstwo już nie kojarzy się „z osobami biegającymi po lesie w krótkich spodenkach” – mówi druh Damian, lat 20. – Teraz moja rodzina, znajomi wiedzą, że harcerstwo pozwala mi realizować swoje pasje i marzenia. Potrafię zarządzać grupą, jestem kreatywny, brałem udział w wielu szkoleniach, które w przyszłości wzbogacą moje CV.
     Hufiec Elbląg ZHP na stałe wpisał się w historię naszego miasta. Jesteśmy organizatorami wielu elbląskich inicjatyw. To dzięki nam od ponad 30 lat organizowany jest „Festyn w krainie króla Piegusa”. Od wielu lat uczestniczymy w akcji „Sprzątanie Świata”. Udało nam się odmłodzić Święto Flagi, które obchodzimy 2 maja. Z tej okazji zorganizowaliśmy happening. Ulicami Elbląga przeszła 50-metrowa flaga Polski. Dla dzieci i młodzieży z tej okazji zorganizowaliśmy gry i zabawy. W ramach obchodów Święta Niepodległości udało nam się zorganizować grę miejską, która pozwoliła na bliższe poznanie naszej małej ojczyzny – Elbląga. Za naszym pośrednictwem do Waszych domów trafia Betlejemskie Światło Pokoju.
     
     Dzięki Twojej pomocy będziemy mogli opracować kolejne nowoczesne programy wychowawcze, których zadaniem będzie praca nad rozwojem wiedzy, charakteru zuchów, harcerzy oraz instruktorów ZHP. Wystarczy jedynie w trakcie wypełniania zeznania podatkowego wskazać, że 1 proc. podatku powinien zostać przekazany na Hufiec Elbląg ZHP.
     Prosimy o wpisanie nr KRS: 0000271499; nazwa OPP: ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska; cel szczegółowy 1%, na przykład: Hufiec Elbląg… oraz nazwa i numer drużyny. Informacje o drużynach oraz jak poprawnie przekazać 1 % swojego dochodu na ZHP znajdą państwo na naszej stronie internetowej: www.elblag.zhp.pl.
     Za okazaną pomoc dziękujemy! Nieważna jest kwota, lecz ilość ludzi, którzy poprą nasze działania.
Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fronty lakierowane mdf mat różne kolory RAL
Szkło ozdobne 5
AMK Meble łazienkowe 5
Szafka RTV pod telewizor Cromer połysk 160 cm