Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz Parkowania Mistrz Parkowania

Przydrożne, śródpolne... skarby

Elbląg, Przydrożne, śródpolne... skarby (fot. Piotr Targoński)
Rek

Co roku zmienia się temat przewodni konkursu. Poprzednie edycje były poświęcone ptakom, pomnikom przyrody, owadom, kwitnącym roślinom zielnym. W tym roku przyszedł czas na drzewa w krajobrazie Warmii i Mazur. Konkursowi towarzyszyła konferencja „Przydrożne aleje i zadrzewienia śródpolne – skarb przyrody i regionalnej kultury”. Zobacz nagrodzone prace.

Konkurs i konferencję zorganizował Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczestnikami konferencji byli uczniowie i nauczyciele z warmińsko-mazurskich szkół, którzy wcześniej wzięli udział w wojewódzkim konkursie fotograficznym zatytułowanym „Drzewa samotne, zadrzewienia śródpolne i aleje drzew w krajobrazie Warmii i Mazur”.
     W pierwszej części konferencji uczestnicy wysłuchali wykładu zatytułowanego „Przydrożne aleje i zadrzewienia śródpolne – skarb przyrody i regionalnej kultury”, który wygłosił dr hab. profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Stanisław Czachorowski. Profesor podczas swojej prelekcji zwrócił uwagę na przyrodnicze znaczenie drzew dziuplastych w krajobrazie rolniczym i zmienionym przez człowieka. Omówił znaczenie martwego drewna w ekosystemach leśnych, wskazał na zagrożenia wynikające z fragmentacji lasów. Omówił także strukturę i funkcje krajobrazu oraz znaczenie kulturowe przydrożnych alei, zadrzewień parkowych i cmentarnych. Treści wykładu dostosowane zostały tak, aby były interesujące zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.
     Druga część konferencji została poświęcona podsumowaniu konkursu fotograficznego. Konkurs skierowany był do uczniów i nauczycieli z terenu Warmii i Mazur. Jego celem było zainteresowanie uczestników różnorodnością i pięknem polskiej przyrody, zwłaszcza rodzimej dendroflory, oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Była to już piąta edycja konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez W-MODN w Elblągu – ECEE.
     Co roku zmienia się temat przewodni konkursu. Poprzednie edycje były poświęcone ptakom, pomnikom przyrody, owadom, kwitnącym roślinom zielnym. W tym roku przyszedł czas na drzewa w krajobrazie Warmii i Mazur.
     Konkurs i konferencja, to kolejne przedsięwzięcia, które są naszym wkładem w obchody Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej.
     Na tegoroczny konkurs wpłynęło 123 zdjęcia od 42 uczestników. Komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:
     
     Uczniowie szkół podstawowych
     I miejsce – Natalia Niżnik, SP w Tolkmicku, kl. V
     II miejsce – Alicja Bem, SP nr 16 w Elblągu, kl. IV
     III miejsce – Bartosz Bem, SP nr 16 w Elblągu, kl. V
     Wyróżnienie – Zuzanna Mostowiec, SP w Tolkmicku, kl. II
     Wyróżnienie – Mateusz Łukasz Starostecki, SP w Tolkmicku, kl. VI
     
     Uczniowie gimnazjów
     I miejsce – Bernadeta Maciejewska, Gimnazjum nr 2 w Braniewie, kl. I
     II miejsce – Jakub Sępka, Gimnazjum w Tolkmicku, kl. II
     III miejsce – Justyna Sępka, Gimnazjum w Tolkmicku, kl. I
     Wyróżnienie – Ewa Rosankiewicz, Gimnazjum w Marzęcicach, kl. II
     Wyróżnienie – Agnieszka Korwek, Gimnazjum w Suszu, kl. III
     
     Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
     I miejsce – Piotr Kraiński, V Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, kl. III
     
     Nauczyciele
     I miejsce – Piotr Targoński, V LO w Olsztynie
     II miejsce – Adam Mańka, ZS w Kisielicach
     III miejsce – Barbara Wiśniewska, SP nr 3 w Braniewie
     III miejsce – Barbara Krajnik, SP w Zwierznie
     Wyróżnienie – Tomasz Żandarski, V LO w Elblągu
     Wyróżnienie – Małgorzata Jabłońska, ZS w Rybnie
     Wyróżnienie – Jolanta Sadowska, SP w Tolkmicku
     
     Nagrody i wyróżnienia, jakimi zostali uhonorowani laureaci i uczestnicy konkursu ufundował tradycyjnie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Wiesława Kamińska, ECEE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW BIZNES
Domena .pl
Hosting WWW START