UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Przygotowania do jubileuszu 70-lecia I LO na ostatniej prostej

 
Elbląg, Przygotowania do jubileuszu 70-lecia I LO na ostatniej prostej
fot. arch. szkoły
Reklama

Zbliża się jubileusz 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Ten dzień to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania po latach, odnowienia znajomości, przeżywania od nowa wydarzeń i chwil sprzed dziesiątek lat. To sposobność do podjęcia sentymentalnej podróży do przeszłości.

Obchody jubileuszu 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego odbędą się 14 października. Uroczystościom świątecznym towarzyszy Zjazd Absolwentów, w którym wezmą udział byli absolwenci, uczący się w systemie dziennym, jak również wieczorowym. Akces zgłosiły już 222 osoby, które opuściły mury szkoły w latach 1957-2003. Bardzo licznie będą reprezentowane roczniki, które naukę w Liceum skończyły w latach 60., 70., a zwłaszcza 80. Uczestnikami święta będą również emerytowani i obecni nauczyciele, jak również współcześni uczniowie szkoły. Wszystkie potrzebne szczegółowe informacje osoby zainteresowane mogą znaleźć w mediach, pełniących patronat, na stronie internetowej szkoły, jak również w sekretariacie.

 


       Uroczystości rozpoczną się mszą świętą, która zostanie odprawiona 13 października o godz. 13 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Będą kontynuowane następnego dnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka o godz. 10, a po Gali Jubileuszowej, czyli części oficjalnej, w budynku szkoły przy Pocztowej 2 - od godz. 13 do godzin wieczornych. W ramach uroczystości 70-lecia szkoły odbędzie się także Bal Absolwentów o godz. 19 w hotelu Elbląg. Organizatorem Balu jest Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków I LO (p. Krystyna Orłowska tel. 505 254 142).
       Z okazji Jubileuszu została wydana publikacja albumowa, która w barwnej odsłonie prezentuje obraz I LO w Elblągu na przestrzeni lat: „Jest taka szkoła... I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu”. Przygotowana przez Adriannę Adamek-Świechowską książka zawiera apel skierowany do absolwentów i pracowników szkoły do spisania wspomnień, z których powstałaby „Kronika wspomnieniowa I LO w Elblągu”. Pamiątką jubileuszu będzie także wyjątkowy kalendarz, opowiadający niezwykłą historię absolwentów I LO w Elblągu. Album i kalendarz trafią do rąk uczestników uroczystości.
       Trwają ostatnie przygotowania do artystycznych występów podczas Gali Jubileuszowej, jak też okolicznościowych wystaw, których wernisaż nastąpi w czasie zwiedzania Muzeum Szkoły w dniu jubileuszu. Wśród nich zapowiedziana jest relacja fotoreportażowa z pięciu wypraw szkolnych „Pogorią”. W czasie spotkań roczników w klasach będzie można obejrzeć filmowe kroniki z życia szkoły. Zgromadzone w archiwum Biblioteki Szkolnej taśmy obrazują migawki z ważnych wydarzeń, rozgrywek sportowych, świątecznych momentów. Organizatorzy szkolnych spotkań przewidzieli dla uczestników w tym dniu również szereg atrakcji artystycznych i kulinarnych.
       Komitet Organizacyjny zachęca do udziału wszystkich, którzy po prostu chcą spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi ze szkolnej ławy, jak też zwiedzić po latach wyremontowany budynek.
       Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oraz Marek Pruszak przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.


       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Adrianna Adamek-Świechowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama