Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Raport Elbląskiego Forum Społecznego

Pomysł zamieszczenia raportu podsumowującego prace Elbląskiego Forum Społecznego uznaliśmy za ciekawy…

Pełny tekst raportu i załącznik dotyczący najważniejszych inwestycji miejskich Czytelnicy mogą pobrać z zamieszczonych poniżej linków. Oba dokumenty przetestowaliśmy najnowszym dostępnym oprogramowaniem antywirusowym.
     Jednocześnie zachęcamy do lektury tekstów: "Liczą się nie tylko pomysły" oraz "Zszokowane forum".
     
     Pobierz raport podsumowujący prace Elbląskiego Forum Społecznego (211 KB) oraz załącznik „Priorytety przedsięwzięć inwestycyjnych” (51 KB)

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Moje gratulacje dla PORTElu. Zgrabnie chłopaki usunęliście ze strony tytułowej artykulik pt "Zszokowane forum" wraz ze wszystkimi nieprzychylnymi dla władz miasta i niektórych lokalnych polityków komentarzami. Gratulacje dla wszsytkich piszących te komentarze - usunięto je tzn musiały być celne. Artykulik jeszcze jest ale ciekawe jak długo.... www.portel.pl Kontrowersyjny artykuł był z dn. 26.03.2002 i nie ma go juz na startówce Aktualności, ale za to możemy tam do dziś czytać artykuł o sukcesie Aholda z dn. 20.03.2002. Bez komentarza....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Śledź Bazyli(2002-03-27)
 • Wyjaśnienie: Dziękujemy za gratulacje, jednak nie bardzo rozumiemy oburzenia. Wiele tekstów z działu Aktualności trafia po jednym, dwóch dniach do działów tematycznych portElu (np. „Tłumy ludzi” o wernisażu wystawy prac Magdaleny Abakanowicz, „Elbląg – moje miasto” o konkursie fotograficznym czy wspomniany artykuł „Zszokowane forum” – jeśli wymieniać tylko te z ostatnich dwóch dni), o czym uważni Czytelnicy Elbląskiej Gazety Internetowej doskonale wiedzą. Tekst pt. „Od kajzerki po kosiarkę…” jest dostępny w dziale Aktualności tylko dlatego, że dynamika jego czytelnictwa utrzymuje się wciąż na bardzo wysokim poziomie. Stwierdzenie, że zmieniamy położenie tekstów ze względu na wyrażone przez Czytelników opinie jest - mówiąc delikatnie – mocno przesadzone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Redakcja(2002-03-27)
 • Przeczytałem uważnie.... cóż, taki plan to ja ze swoją świnką morską po paru głębszych byśmy napisali... A tu sie podpisuje cała elbląska elita... i się obraża na krytykę Gintowta. Ja juz nic nie muszę pisać. Koń jaki jest każdy widzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Blue Ziggi(2002-03-27)
 • Byłam uczestniczką FORUM. Żałuję straconego czasu. Wiadomo było, że parlamentarzyści nas oleją. Po co był ten zryw? Czy po to, żeby zaistnieć przed wyborami samorządowymi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  B.L.(2002-03-27)
 • Szanowni Państwo Oceńcie ile tu jest prawdy. 1. Drogi wodne; stałe działanie dla utrzymania sprawności technicznej i właściwej głębokości toru wodnego z Elbląga, przez rzekę Elbląg oraz Zalew Wiślany w kierunkach Gdańska, Bałtijska i Kaliningradu. Zadanie realizowane przez Urząd Morski. Od roku tłumaczę i proszę Pana Przewodniczącego Zgromadzenia Wspólników Zarządu Morskiego Portu Elbląg Henryka Słoninę ,że do Portu Morskiego Elbląg nie można wpłynąć ponieważ prawo mówi , że dopuszczalne zanurzenie jednostek pływających może wynosić 1,5 m/ chociaż obecnie najmniejsza głębokość wynosi 2,1 m / Pan Prezydent odpowiada „głębokości toru wodnego nie leżą w kompetencji Zarządu Portu Morskiego”. Ustawa o portach i przystaniach morskich mówi Art. 2.Ilekroć w ustawie jest mowa o: 2) porcie lub przystani morskiej - rozumie się przez to akweny i grunty oraz związaną z nimi infrastrukturę portową, znajdujące się w granicach portu lub przystani morskiej, Art. 23. 1. O formie prawno-organizacyjnej zarządzania portami nie mającymi podstawowego znaczenia dla gospodarki narodowej oraz przystaniami morskimi decyduje gmina, jeżeli "nieruchomości gruntowe";, na których jest położony port lub przystań morska, stanowią mienie komunalne. Art. 25. W przypadku nie powołania podmiotu zarządzającego portem lub przystanią morską, o których mowa w art. 23 ust. 1, zadania i uprawnienia podmiotu zarządzającego przewidziane w art. 7, 8 i art. 11 należą do dyrektora właściwego urzędu morskiego." Jasny wniosek w porcie/ wody i grunty/ może być tylko jeden zarządzający działający legalnie albo gmina albo Urząd Morski i tylko jeden może pobierać należności z tytułu; Art. 11. Podmioty zarządzające opłacają podatek od nieruchomości w wysokości 40% stawki ustalonej przez właściwe organy. Artykuł 11 oznacza ,że miasto przekazało nieruchomości w porcie Zarządowi Portu , który wydzierżawia je i z należności zostawia sobie na własne wydatki 60 % przychód w 2000 roku wyniósł 926,4 tys złotych w zupełności wystarczyłoby na utrzymanie toru wodnego. Ze względu ,że do portu elbląskiego nie można wpłynąć towary z Rosji jadą wagonami , samochodami , statkami a najtaniej jest przez Port Elbląg , ale lepiej niech inni mają prace . Polak to brzmi dumnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-27)
 • Rzeczywiście, usunięcie artykuliku o Forum (inna rzecz że nie był zbyt neutralnie napisany); dodanie raportu z odniesieniem do rozmowy z imć. NN z "S" (NN to nie dlatego że nieznany, ale że niewiele znaczący) to granda. Chyba że redakcja napisze, że sympatyzuje z Formum + Młode SLD. Smith@Burke
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-27)
 • Racja! To co niewygodne szybko usuwane. Zresztą nie pierwszy raz. Bedę teraz wnikliwiej obserwowała reakcje Redakcji na komentarze do niektórych artykułów. Dzisiaj gratuluję Redakcji sprintu w usuwaniu ciekawych komentarzy do artykułu "Zszokowane Forum" .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Karen(2002-03-27)
 • Karen: Rozmowa mądrego z głupim polega na tym, że mądry stara się zrozumieć głupiego (co nie jest łatwe) i wytłumaczyć swoje racje. Głupi powtarza w kółko, tylko coraz głośniej swoje brednie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mleko(2002-03-27)
 • Drogi Redakcjo, nie można tak było od razu? Dwa odnośniki i po sprawie. A tak Śledź Bazyli musiał śledzić i węszyc spisek na wolność słowa... Śledź Bazyli czuwa a ty drogi Redakcjo nie przysypiaj na służbie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Śledź Bazyli(2002-03-27)
 • Od początku wiadomo było, że z tego Forum nic nie będzie, a jesli przewodniczą mu aktualne władze miasta (LSD) - to nie pozwolą na to aby jego wyniki i wnioski były odmienne od tego co robią na codzień. Potrzebna im była ,,podkładka" o akceptacji społecznej dla tego co zrobili, a jednocześnie stwierdzenie, że ich program jest JEDYNY i NAJLEPSZY. Każda krytyka i odmieność pogladów była i jest przez nich tępiona. Jeśli ktoś miał nadzieję na to, że obecny sld-owski Zarząd Miasta zmieni swój sposób działania (zachowawczy) i wymyśli NOWY program rozwoju Elbląga - to niech nie ma złudzeń - PROCHU oni nie wymyślą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-03-28)
 • Śledź Bazyli: He, he...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ty wiesz, kto(2002-03-28)
 • Hmmm.... Śledź Bazyli chciałby wiedzieć, kto... ale nie wie... jak mawiają w radzieckich filmach wojennych identyfy yourself.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Śledź Bazyli(2002-03-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ochotka żywa
Karma dla papug średnich
karma kanarek
Królik minaturka