Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rosyjski turysta pilnie poszukiwany

 
Elbląg, Rosyjski turysta pilnie poszukiwany Na stoisku regionu promowany był też Elbląg (fot. Dominika Kiejdo)
Rek

W Swietłogorsku w obwodzie kaliningradzkim po raz pierwszy odbyły się międzynarodowe targi turystyczne. Nasz region promował na nich Elbląski Klaster Turystyczny. Jak wygląda współpraca polskich i rosyjskich touroperatorów?

To właśnie elbląskiemu klastrowi zawdzięczamy oznakowanie Drogi Jakubowej, szlaku pielgrzymiego, ciągnącego się przez nasz region od Litwy do Niemiec a dalej do Hiszpanii i wiele innych działań turystycznych. Rangę nadaje mu fakt, że jego działalność została pozytywnie oceniona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Klaster od kilku lat uczestniczy w targach turystycznych za naszą wschodnią granicą, zachęcając do odwiedzania naszego regionu mieszkańców obwodu kaliningradzkiego.
     Nie inaczej było i teraz. Na zaproszenie Ministerstwa Turystyki Obwodu Kaliningradzkiego przedstawiciele organizacji wzięli udział w  I Międzynarodowych Targach Turystycznych "Pro Turystyka 2016” w Swietłogorsku. Promowali wśród Rosjan atrakcje naszego regionu: Mierzeję Wiślaną, Wysoczyznę Elbląską czy rejs statkiem po pochylniach. Zachęcano do przyjazdu do nas nie tylko na zakupy, ale i odpoczynek. Obok naszego regionu zaprezentowano także walory Mazur. Oczywiście pokazano również najpiękniejsze zakątki i atrakcje regionu kaliningradzkiego.
     Równolegle podczas targów odbyła się konferencja, w której wzięli udział m.in. minister turystyki obwodu kaliningradzkiego, kierownik wydziału promocji handlu i inwestycji konsulatu generalnego RP w Kaliningradzie, dyrektor POT w Moskwie, wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Departamentu Turystyki UM w Olsztynie, a także ponad 60 subiektów federacji rosyjskiej w tym między innymi z Murmańska, Archangielska, Moskwy, St. Petersburga, Mińska i Brześcia. Podczas konferencji prowadzono rozmowy o dalszej turystycznej współpracy na lata 2017-2020, perspektywach i potencjale turystyki w obwodzie kaliningradzkim i przyciągnięciu do niego polskiego turysty.
     Oba regiony pod względem turystycznym mają sobie do zaoferowania bardzo wiele. Obopólna wymiana doświadczeń dzięki wzajemnym wizytom z pewnością zmieniłaby nasze zdanie o Rosjanach i zbliżyła oba kraje do siebie. Jesteśmy niby tak blisko siebie, a tak naprawdę dosyć daleko. Obserwujemy siebie z ukradka, nie mając odwagi zrobić kroku naprzód. Pytanie tylko dlaczego? Obwód kaliningradzki to niezwykle urokliwy region, szybko uczy się od Europy, a jego drzwi dla turystów już dawno stoją otworem.
     - Do obwodu kaliningradzkiego naprawdę warto przyjeżdżać – mówi Helena Romanova, zastępca dyrektora w wydziale współpracy międzynarodowej Kaliningradzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. - Nasz region jest przyjazny turystom. Zachęcamy więc naszych sąsiadów do przyjazdu do nas. Również i polska strona ma do zaoferowania bardzo dużo. Wystarczy tylko wyrobić wizę i podróżować. W kwestii wyrabiania wiz choć powoli, jednak coś się zmienia. Od roku mieszkańcy całej Federacji Rosyjskiej mają możliwość wyrobienia wiz do Polski w Centrum Wizowym w Kaliningradzie, a stamtąd mają już blisko do naszych sąsiadów. 
     - Jako Elbląg i region musimy postawić na turystykę. Nie tylko wiązałoby się to ze stworzeniem dodatkowych miejsc pracy, lecz także napędziłby obrót pieniądza, który szybko wróciłby do kieszeni inwestorów – uważa Hanna Skrobotun, prezes Elbląskiego Klastra Turystycznego.
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne EVA MINGE