UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Rozstać się z godnością

Elbląg, Rozstać się z godnością

Mediacja okołorozwodowa, ukierunkowana jest na wypracowanie warunków rozstania. Dotyczy to małżeństw, które podjęły już decyzję o rozstaniu czy rozwodzie, nie są już zainteresowane próbą pojednania, ale rozstanie chcą przeprowadzić w spokojnej atmosferze i w konstruktywny sposób. Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej zaprasza na otwarte spotkanie poświęcone temu rodzajowi mediacji. 

Osoby, korzystające z mediacji, mają szansę zadbać o wzajemne potrzeby na dzień dzisiejszy, zabezpieczyć wzajemne potrzeby na przyszłość, a przede wszystkim rozstać się z godnością, bez walki o majątek, czy dziecko, traktując je jako narzędzie przetargowe. Dlatego też szczególnym beneficjentem mediacji okołorozwodowej są małoletnie dzieci. Dzięki mediacji okołorozowodwej są one chronione w ten sposób przed popadnięciem w konflikt lojalnościowym wobec obojga rodziców. Postępowanie przed sądem sprzyja oddaleniu się od siebie małżonków, jak i trudnościom we współpracy po otrzymaniu wyroku sądu. Poza tym uzgodnienie warunków rozwodu poprzez mediację gwarantuje krótkie postępowanie sądowe ograniczone do niezbędnego minimum przez co jest zaoszczędzony stres małżonkom konfrontacji przed sądem, co zazwyczaj jest mało przyjemnym przeżyciem.
       Mediacja, której procedura gwarantuje intymność i spokój w czasie rozmów jak również uszanowanie interesów każdej ze stron, daje małżonkom możliwość rozstania się po ludzku przy zachowaniu dobrych wzajemnych relacji.
       W dniach 17-21 października będzie obchodzony Tydzień Mediacji, a w dniu 20 października Międzynarodowy Dzień Mediacji.
       Z tej okazji Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej we współpracy z Prezesem Sądu Okręgowego w Elblągu organizują otwarte spotkanie poświęcone m.in. mediacjom okołorowodowym jak również rodzinnym i w rodzinach dotkniętych przemocą. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o prawnych aspektach mediacji jak również psychologicznych i społecznych.
       Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych instytucją mediacji.
       Termin spotkania: 20 października godz. 16 – 18 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25, poziom -1.
Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama