Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seminarium krajoznawcze „Ziemia Elbląska wczoraj i dziś”

Elbląg, Seminarium krajoznawcze „Ziemia Elbląska wczoraj i dziś”

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprasza na Seminarium Krajoznawcze pt. „Ziemia Elbląska wczoraj i dziś” w ramach cyklu sesji „Mijające Krajobrazy Polski”. Seminarium odbędzie się 25 listopada o godz. 10 w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida ul. Świętego Ducha 3-7. Wstęp wolny.

Krajobraz Polski szybko się zmienia, ulega degradacji, jego przemiany mają często charakter trwały. Dostrzegają to również krajoznawcy, przed którymi stoi ważne zadanie – ukazywania tych negatywnych zjawisk, wszak krajobraz przyrodniczo-kultururowy jest własnością publiczną, jego zafałszowanie jest niemożliwe, zawsze powie prawdę o naszej kulturze.
     Komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego pragnąc kontynuować dyskusje na ten temat rozpoczętą w 2010 r. na VI Kongresie Krajoznawstwa Polskiego w Olsztynie zainicjowała organizowanie cyklu seminariów przez najbliższe 10 lat, czyli do kolejnego VII Kongresu Krajoznawstwa Polskiego, który odbędzie się w 2020 roku. Ich tematem są zmiany zachodzące w polskim krajobrazie. Zaproponowany wspólny temat „Mijające Krajobrazy Polski” ma ukazywać walory przyrodnicze i kulturowe poszczególnych regionów naszego kraju oraz tempo ich przemian pozytywnych i negatywnych.
     25 listopada od godz. 10 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się seminarium pt. „Ziemia Elbląska wczoraj i dziś” organizowane przez Regionalną Pracownie Krajoznawczą PTTK i Oddziałową Komisję Krajoznawczą przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.
     
     Program

     10.00 – 10:15 – Dominika Kałabun: Wprowadzenie
     10.15 – 10:35 – Jolanta Zielińska: Krajobrazy ziemi elbląskiej
     10.35 – 10:55 – Grażyna Nawrolska: Powracająca przeszłość…
     10.55 – 11:15 – Leszek Marcinkowski: Żuławy kraj na wodzie
     11.15 – 11:35 – Justyna Kozłowska: Tam gdzie nie sięga Bażantarnia, czyli tajemnicze lasy Rakowskie
     11.35 – 12.05 – przerwa kawowa
     12.05 – 12.25 – Sebastian Nowakowski: Wybrane aspekty przyrody ziemi elbląskiej
     12.05 – 12:45 – Karolina Manikowska: Unikatowy charakter krajobrazu kulturowego podelbląskich Żuław
     12.45 – 13:05 – Jolanta Bulak: Krajobraz kształtują ludzie. Znane i nieznane postacie ziemi elbląskiej
     
     Organizator: Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK i Oddziałowa Komisja Krajoznawcza działające przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.
     Współorganizatorzy: Biblioteka Elbląska, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.
Jolanta Kałabun, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Recepcja
AMK Zabudowa baru
Szkło ozdobne 7
AMK Kuchnia 2