Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Składasz wniosek o emeryturę? Zgłoś się do doradcy emerytalnego

Elbląg, Składasz wniosek o emeryturę? Zgłoś się do doradcy emerytalnego fot. Anna Dembińska, arch. portEl
Rek

Od dwóch tygodni ZUS wydaje decyzje dotyczące ustawy wiekowej. W całej Polsce wydano już prawie 100 tys. decyzji emerytalnych. W oddziale ZUS w Olsztynie - 2,5 tys. decyzji, natomiast w oddziale ZUS w Elblągu- 1,3 tys. decyzji. Przeciętna wysokość emerytury dla kobiety wynosi 1,5 tys. zł, a dla mężczyzny 2,6 tys. zł. Jedna trzecia decyzji emerytalnych dotyczy osób, które ostatnio nie pracowały i nie miały w ostatnim roku żadnej składki.

Sposób, w jaki nasi klienci decydują się na dostarczenie do nas dokumentacji, jest bardzo ważny i może mieć duży wpływ na to, jak szybko otrzymamy decyzję wyliczająca wysokość naszego świadczenia. Przyszły emeryt chcąc mieć pewność, że złożony wniosek jest prawidłowo wypełniony i zawiera wszystkie niezbędne informacje, powinien osobiście przyjść na Salę Obsługi Klienta. Czas oczekiwania na pomoc ze strony doradcy to zaledwie kilka minut. Doradca sprawdzi czy nasz wniosek jest kompletny, czy są niezbędne załączniki oraz czy poprawnie go wypełniliśmy.
     Wnioski można dostarczać również za pomocą poczty lub PUE, jednak nie mamy pewności czy wszystko wypełniliśmy poprawnie. Najczęściej pomijamy fakt kontynuowania zatrudnienia lub nie dołączamy świadectwa pracy potwierdzającego rozwiązanie stosunku pracy. Zdarza się również, że jednocześnie zaznaczymy sposób wypłaty świadczenia - konto bankowe i przekaz pocztowy. Zapominamy zaznaczyć pola, które mówią o tym ,że korzystamy z zasiłku opiekuńczego, zasiłku z opieki społecznej czy też świadczenia pieniężnego z powiatowego urzędu pracy.
     Pamiętajmy, że jeśli dokument będzie błędnie wypełniony, będziemy musieli przyjść do ZUSu osobiście i go poprawić lub uzupełnić niezbędne dokumenty. Wiąże się to z wydłużonym czasem na wydanie decyzji ostatecznej. Takich błędów nie da się poprawić telefonicznie, dlatego warto skorzystać z pomocy doradców i mieć pewność, że nasz wniosek nie zawiera żadnych pomyłek.
     Przypominamy, że ZUS wysyła pieniądze w różnych terminach. Wysłano już transze 6, 9, 11 i 13 października, kolejne przypadają na 17, 19 i 23 dnia miesiąca.
Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW BIZNES