Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Słonik szansą dla młodych talentów

 
Elbląg, Słonik szansą dla młodych talentów Fundacja Elbląg przyznała stypendia 24 osobom (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

24 stypendia na łączną sumę 32 tys. zł rozdała dzisiaj swoim podopiecznym Fundacja Elbląg. To już kolejny rok, w którym Fundacja wspiera finansowo utalentowanych młodych mieszkańców Elbląga. Zobacz zdjęcia.

Stypendyści mają rozmaite pomysły na wykorzystanie pieniędzy. - Swoje stypendium chciałabym przeznaczyć na kurs języka angielskiego. Przyda mi się do matury, którą zaraz będę zdawała – mówiła Alicja Kraszewska, jedna ze stypendystek Fundacji.
     - Przede wszystkim książki, bo bardzo lubię czytać. A jak się uda, to też odłożyć – to z kolei pomysł Klaudii Dziubak.
     - Na szkołę i na sport – zdradził Gabriel Kamiński.
     Dziś w sali konferencyjnej Ratusza Staromiejskiego 24 młodych mieszkańców Elbląga odebrało swoje stypendia. Zostały przyznane na cały rok szkolny, podczas którego Fundacja Elbląg będzie na bieżąco monitorować, czy stypendyści dobrze się uczą, ponieważ to właśnie wyniki w nauce są podstawowym kryterium przyznania stypendium.
     - Trzeba było mieć średnią od 5.0 w górę. Oprócz tego jakieś osiągnięcia, dyplomy. Brany pod uwagę był także wolontariat – zdradziła Klaudia Dziubak, która z powodzeniem brała udział w konkursie plastycznym i z języka polskiego.
     Pieniądze na stypendium pochodzą ze środków Fundacji im. Stefana Batorego, Urzędu Miejskiego w Elblągu, Starostwa Powiatowego w Elblągu, darowizn od osób prywatnych i firm, wpłat z tytułu 1 procentu podatku oraz odsetek od lokat Funduszu Stypendialnego i ze zbiórki publicznej.
     - Prosimy o pomoc biznesmenów, ludzi, którzy chcą pomóc. Szukamy, przekonujemy ludzi, żeby chcieli pomóc tym, którzy są w potrzebie – Stanisław Puchalski, wiceprezes Fundacji Elbląg zdradził sposoby pozyskiwania środków na stypendia.
     W tym roku oprócz tradycyjnych stypendiów: „Szansa”, „Słonik” i Młodego Talentu przyznano też wyróżnienie specjalne Lidii Czarneckiej. Stypendystka nie mogła osobiście odebrać wyróżnienia, bo bierze udział w kolejnych zawodach szachowych.
     Stypendium Funduszu Młodych Talentów otrzymał Mateusz Grodziewicz-Cernuto. Jego występ na wiolonczeli uświetnił dzisiejszą galę.
     
     Stypendyści Fundacji Elbląg w roku szkolnym 2017/18
     

     Stypendium Specjalne: Lidia Czarnecka
     Stypendium Funduszu Młodych Talentów: Mateusz Grodziewicz-Cernuto
     Stypendium Szansa: Sławomir Adamowicz, Klaudia Dziubak, Aneta Głazak, Anna Tabor, Alicja Kraszewska, Gabriel Kamiński, Maja Płatek, Aleksandra Załuska, Jakub Sosnowski, Angelika Zemszał, Agnieszka Chmiel, Anna Król, Lucyna Witkowska, Karolina Tabor, Jakub Bartkowski
     Stypendium Słonik: Agnieszka Brynda, Wiktoria Dworakowska, Maria Wieleńska, Klaudia Włodarczyk, Maria Dembińska, Angelika Szymańska, Julia Grochowska
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna