Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bieg Niepodległości Bieg Niepodległości

Ślubowanie klas mundurowych w elbląskim ekonomiku

 
Elbląg, Ślubowanie klas mundurowych w elbląskim ekonomiku fot. st. chor. szt. Sławomir Tessar
Rek

Wczoraj (8 grudnia) o godz. 17 w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej w zawodzie technik – logistyk o specjalności zabezpieczenie logistyczne, klasy o profilu wojskowym.

Swoją edukację – w tym wojskową – klasa rozpoczęła 1 września w oparciu o porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, a dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, dowódcą 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi oraz dowódcą 2 dywizjonu przeciwlotniczego w Elblągu, która jest jednostką patronacką. W programie szkolenia przewiduje się m. in. zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, taktyki, topografii wojskowej, regulaminów, musztry i szkolenia fizycznego w tym walki wręcz. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów wojskowych w oparciu o bazę szkoleniową i dydaktyczną jednostek wojskowych elbląskiego garnizonu.
     Udział w uroczystym ślubowaniu wzięli m. in. prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Marek Sokołowski, dyrektor Delegatury Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, Grażyna Kluge, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UM w Elblągu, Małgorzata Sowicka, dowódcy i komendanci jednostek i instytucji mundurowych Elbląga oraz rodzina, rodzeństwo i inni przedstawiciele rodzin uczniów klasy wojskowej. Po złożeniu ślubowania dowódca 16 PDZ, gen. dyw. Marek Sokołowski w towarzystwie dyrektora ZSEiO, Jerzego Kawieckiego wręczyli uczniom specjalne „Certyfikaty” upamiętniające złożenie ślubowania. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski wręczył uczniom specjalne plakietki – herby Elbląga, które będą noszone na mundurach, promując nasze miasto. Uroczystość uświetnił koncert kwintetu dętego, blaszanego z Orkiestry Wojskowej w Elblągu oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów klas wojskowych.
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA