Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Statystycznie jest bezpieczniej

Mniej kradzieży i rozbojów, większa wykrywalność przestępstw - tak oceniają stan bezpieczeństwa w mieście elbląscy policjanci. Dane statystyczne obejmują okres od stycznia do września br.

Z przygotowanych wyliczeń wynika, że zagrożenie przestępczością jest niższe niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Policjanci zarejestrowali 4 tys. 613 wszystkich przestępstw, to o 11,9 proc. mniej niż po trzech kwartałach 2005 roku. Przestępstw pospolitych (kryminalnych) było 3 tys. 207, tj. o 13,1 proc. mniej. Po dziewięciu miesiącach br. zarejestrowano mniej niż przed rokiem: kradzieży rzeczy cudzej o 6,5 proc., kradzieży samochodów o 32 proc., kradzieży z włamaniem o 13,8 proc. i rozbojów o 30,3 proc. Więcej było natomiast uszkodzeń mienia - o 11,9 proc.
     Wysoko należy ocenić skuteczność działania elbląskich policjantów. Wskaźnik wykrycia przestępstw ogółem wyniósł 69,8 proc. Wyższe niż przed rokiem są również wskaźniki wykrycia w takich kategoriach jak: przestępstwa narkotykowe - 94,8 proc., uszkodzenia mienia - 40,2 proc., kradzieże - 42,7 proc., bójki i pobicia - 85,2 proc. Wzrasta aktywność służby prewencyjnej. W okresie od stycznia do września br. wykonano 11 tys. 671 służb patrolowych, tj. o 4,2 proc. więcej niż rok temu. Zwiększyła się również liczba patroli pieszych o 3,9 proc., często wykonywanych wspólnie ze Strażą Miejską i Żandarmerią Wojskową. Dzielnicowi dużo czasu poświęcają na obchód swoich rejonów służbowych. Za trzy kwartały wskaźnik udziału służby obchodowej w ogólnym czasie służby dzielnicowego wyniósł 76,5 proc. Od początku roku na gorącym uczynku zatrzymano 287 sprawców.
     W ocenie Komendy Wojewódzkiej Policji elbląska jednostka uplasowała się na piątym miejscu w województwie.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • za 0,2 grama trawy najwiecej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Legalize(2006-10-12)
 • twórcom statystycznieOptymistycznych wyliczeń składam tą drogą wyrazy uznania za znaczący wkład wWiadomoCo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2006-10-12)
 • Statystyka już nie mówi, że łyse buraki w swych buraczanych powozach po prostu emigrują na zachód uprawiać swój buraczany proceder. Stąd spadek przestępczości. Nidługo zostaną sami emeryci. A wtedy głównym czynem karalnym będzie palenie trawy na działce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Szczerze ubawiony(2006-10-12)
 • Błyskotliwi komentatorzy na portelu wątpią w każdą optymistyczną wiadomość. Oni wiedzą lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-13)
 • A dlaczego nie mówi się o nagminnym przejeżdżaniu skrzyżowańna czerwonym świetle , wymuszaniu pierwszeństwa , włączaniu się do ruchu bez kierunkowskazu ( kierowcy autobusów , taksówkarze ) itp , itp
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el(2006-10-13)
 • Wszyscy o tym wiedzą, więc nie ma potrzeby o tym mówić. Łatwiej nadstawiać uszu i wyłapywać falujące w eterze ku..wy, h..je itp. Statystyka szybko rośnie, pieniądze z mandatów sączą się do budżetu. A i na sprzęt nie trzeba wydać, nie potrzebna homologacja, nawet nie trzeba go serwisować, wystarczy tylko przemyć od czasu do czasu. Czysty zysk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Szczerze ubawiony(2006-10-13)
 • Na skwerze W.Rebinina (pergole za Pomnikiem Solidarności vis a vis SP 21) patrole pojawiają się tylko za dnia. O zmroku zaczynają się buraczane imprezy trwające po kilka godz. zero interwencji. Mało tego - mimo, iż jest to centralny punkt m. Elbląga - nie ma tam ani jednej latarni, co ułatwia imprezowanie młodocianej hołocie. Ludzie omijają to miejsce ze względu na chamskie i agresywne zachowanie wciąż tej samej ekipy blokersów-gdzie jest dzielnicowy?) W w/w miejscu co roku to samo. Artykuł o spadku przestepczości - to lipa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niewyspany_przez_hołote(2006-10-14)
 • W przyszłym roku statystyki znów wykazą 50-% spadek przestępczości. Za 5 lat trzeba będzie wypuścić z więzienia wszystkich przestępców albo importować z zagranicy bo z Polski wszyscy wyemigrują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bufor(2006-10-14)
 • Statystystyka to nauka wykorzystywana do manipulacji ludźmi. Statystyka ma sie do tak do rzeczywistości jak sex do onanizmu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Konto poczty elektronicznej