Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Stop agresji, stop przemocy

 
Elbląg, Stop agresji, stop przemocy Gimnazjaliści wyszli na ulice miasta po to, by mówić, że przemoc jest zła (fot. AD)
Rek

"Człowieku, szanuj, nie bij!" "Stop agresji, stop przemocy, my wołamy z całej mocy!" "Gimnazjum nr 5 deklaruje, że przemocy nie toleruje", "Przemoc to jest "czarna siła" – z takimi hasłami ulicami miasta przemaszerowali dziś (25 marca) uczniowie Gimnazjum nr 5, przeciwnicy agresji i przemocy. Zobacz więcej zdjęć.

To pierwszy taki marsz organizowany przez szkołę, którego celem ma być podniesienie świadomości społecznej, zapoczątkowanie działań przeciwko przemocy, uświadomienie szkodliwości zachowań agresywnych i rozwijanie postaw empatycznych.
– Chcieliśmy w trochę inny sposób spędzić dzień wiosny – mówi organizatorka marszu, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie, Marta Radzikowska. - W tym roku rozpoczynamy szereg działań w celu zapewnienia młodzieży bezpieczeństwa, rozmawiamy o agresji i przemocy, działamy profilaktycznie na różnych płaszczyznach. Ważne jest to, by rozmawiać z młodzieżą na co dzień i mieć baczenie na to, czy doświadcza tej przemocy.
     W marszu wzięli udział uczniowie ośmiu klas Gimnazjum nr 5. Młodzież pod okiem swoich opiekunów przeszła ulicą Górnośląską, Traugutta, Nowowiejską, Kosynierów Gdyńskich, Słoneczną i 12-go Lutego. Przeciwstawianie się przemocy jest o tyle ważne, że młodzież doświadcza jej na co dzień coraz częściej.
     - Coraz częstszym zjawiskiem jest choćby cyberprzemoc, czyli przemoc w Internecie, której my jako pokolenie, które wyrosło w innych czasach, nie doświadczyliśmy. A dzieci przyjmują pewne sytuacje, wydawałoby się proste, zupełnie inaczej. Zdarza się, że zgłasza się do mnie jako do wychowawcy klasy, młodzież, która doświadcza przemocy. Pierwszym krokiem jest wtedy rozmowa, a następnie poinformowanie o zaistniałej sytuacji odpowiednich instytucji – dodaje Radzikowska.
     Organizatorzy nie wykluczają, że podobne marsze będą odbywać się w przyszłości. Zachęcają także inne szkoły do włączenia się w akcję.
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Konto poczty elektronicznej
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)