UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strażacy uczą, jak opatrywać rany

Elbląg, O, rany!
O, rany! (fot. nadesłana)

Komenda Miejska PSP w Elblągu zaprasza mieszkańców Elbląga i nie tylko na otwarte szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Tematem najbliższego będą rany, obrażenia, mechanizmy urazów oraz rodzaje i techniki zaopatrywania ran. Zajęcia odbędą się 23 lutego w godz. 16 - 19 w sali szkoleniowej ,,Ognik " Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 przy ul. Browarnej 33 w Elblągu.

Na szkoleniu będzie można dowiedzieć się wszystkiego (lub prawie wszystkiego) na temat rodzajów ran oraz praktycznego sposobu ich zaopatrywania. Prowadzący zaprezentują opatrunki ratownicze, czyli te wykorzystywane bezpośrednio na miejscu zdarzenia, jak i opatrunki pielęgnacyjne, czyli poprawne techniki bandażowania. Realistyczne symulacje ran pozwolą uczestnikom w sposób rzeczywisty zaopatrzyć obrażenia i sprawdzić swoje manualne umiejętności. Zajęcia podzielone są na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Odbędą się 23 lutego (sobota) w godz. 16 - 19 w sali szkoleniowej "Ognik" Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 przy ul. Browarnej 33 w Elblągu.
      
       Aby wziąć w nich udział należy wejść na stronę internetową KW PSP i zapisać się na jeden z podanych terminów. To nic nie kosztuje, a można wiele zyskać.
       Można też śledzić profil facebookowy "Pierwsza pomoc z KM PSP Elbląg"
            
       Szkolenie przeprowadzą instruktorzy:

       st. sekc. Jerzy Pawlyta - od 2013 r. strażak KM PSP w Elblągu
       od 2007r. ratownik medyczny w Zespołach Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
      
       sekc. Michał Pawlyta- od 2014 r. strażak KM PSP w Elblągu
       pielęgniarz anestezjologiczny w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
      
       str. Marcin Siemieniewski – od 2017 r. strażak M PSP w Elblągu
       od 2006r ratownik medyczny w Zespołach Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama