Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strażak to brzmi dumnie

 
Elbląg, Strażak to brzmi dumnie
fot. nadesłana

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu został jako jedyna placówka oświatowa w Polsce objęty honorowym patronatem przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. To wyróżnienie zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu.

Oprócz prestiżu, jaki daje szkole taka opieka, jej drużyny pożarnicze zyskują wiele praktycznych możliwości np. szkolenia na szczeblu wojewódzkim i centralnym czy możliwość uczestniczenia w uroczystościach organizowanych przez straż pożarną. Silniejsze stały się też więzi z PSP w Elblągu czy z OSP w Milejewie i innymi jednostkami powiatu elbląskiego, gdzie nasza młodzież może odbywać praktyki zawodowe i zdobywać doświadczenie.
     Dzięki temu wyjątkowemu patronatowi drużyny pożarnicze ZSTI mają możliwość uczestniczenia w obozach pogłębiających ich wiedzę o trudnym i niebezpiecznym zawodzie strażaka.
     W rezultacie każdy uczeń klasy „strażackiej” zdobywa dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego, przechodzi szkolenie podstawowe i techniczne. Te umiejętności wykorzystuje biorąc udział w akcjach przeciwpowodziowych, a nawet powodziowych w Elblągu i okolicach.
     Sami przeszkoleni, zdając sobie sprawę z wagi działań profilaktycznych, chętnie dzielą się swą wiedzą prowadząc kursy dla szkolnych kolegów czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla elbląskich dzieci.
     W związku z powyższym uczniowie ZSTI czuli się zobligowani do zorganizowania VII miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do konkursu przystąpiły trzy elbląskie gimnazja oraz 8 szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Pyżyński z klasy 3F oraz Piotr Szala i Milena Mitura z 2C. Po zaciętej rywalizacji w kategorii indywidualnej, do konkursu powiatowego zakwalifikowali się: Julian Harasim z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu oraz Agnieszka Dobosz  z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu w składzie mł bryg. Tomasz Marcinkowski, st.kpt Przemysław Siagło oraz kpt. Paweł Raczewski. Organizatorzy wprowadzili również kategorię drużynową. Tak oto wyglądała klasyfikacja szkół gimnazjalnych:
     I miejsce : Gimnazjum w Zespole Szkół Pijarskich
     II miejsce : Gimnazjum nr 6
     III miejsce: Gimnazjum nr 3
     A tak kształtowały się wyniki szkól ponadgimnazjalnych:
     I miejsce: Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych
     II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
     III miejsce: Zespół Szkół Technicznych
     
     Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy rozległej wiedzy z zakresu pożarnictwa, a zwycięzcom powodzenia w kolejnych etapach.
Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • OSP powiatu elbląskiego kojarzy się głównie z wyłudzaniem pieniędzy za niewykonane wyjazdy, lub za "martwe dusze" na akcjach, vide OSP Krzewsk czy OSP Markusy. .. czas na OSP Milejewo;) Nie wpychajcie dzieci w ten "biznes"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2018-03-13)
 • Innowacje szkolne typu strażak, policjant ?? szkoda czasu. I tak nabór do służby przejdą nieliczni. Testy są wyśrubowane, a dzisiejsza młodzież taka słaba, fizycznie i niedojrzała psychicznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2018-03-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna