Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Osiemset piątka pod nowym sądem Osiemset piątka pod nowym sądem

Strażak to brzmi dumnie

 
Elbląg, Strażak to brzmi dumnie fot. nadesłana
Rek

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu został jako jedyna placówka oświatowa w Polsce objęty honorowym patronatem przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. To wyróżnienie zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu.

Oprócz prestiżu, jaki daje szkole taka opieka, jej drużyny pożarnicze zyskują wiele praktycznych możliwości np. szkolenia na szczeblu wojewódzkim i centralnym czy możliwość uczestniczenia w uroczystościach organizowanych przez straż pożarną. Silniejsze stały się też więzi z PSP w Elblągu czy z OSP w Milejewie i innymi jednostkami powiatu elbląskiego, gdzie nasza młodzież może odbywać praktyki zawodowe i zdobywać doświadczenie.
     Dzięki temu wyjątkowemu patronatowi drużyny pożarnicze ZSTI mają możliwość uczestniczenia w obozach pogłębiających ich wiedzę o trudnym i niebezpiecznym zawodzie strażaka.
     W rezultacie każdy uczeń klasy „strażackiej” zdobywa dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego, przechodzi szkolenie podstawowe i techniczne. Te umiejętności wykorzystuje biorąc udział w akcjach przeciwpowodziowych, a nawet powodziowych w Elblągu i okolicach.
     Sami przeszkoleni, zdając sobie sprawę z wagi działań profilaktycznych, chętnie dzielą się swą wiedzą prowadząc kursy dla szkolnych kolegów czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla elbląskich dzieci.
     W związku z powyższym uczniowie ZSTI czuli się zobligowani do zorganizowania VII miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do konkursu przystąpiły trzy elbląskie gimnazja oraz 8 szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Pyżyński z klasy 3F oraz Piotr Szala i Milena Mitura z 2C. Po zaciętej rywalizacji w kategorii indywidualnej, do konkursu powiatowego zakwalifikowali się: Julian Harasim z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu oraz Agnieszka Dobosz  z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu w składzie mł bryg. Tomasz Marcinkowski, st.kpt Przemysław Siagło oraz kpt. Paweł Raczewski. Organizatorzy wprowadzili również kategorię drużynową. Tak oto wyglądała klasyfikacja szkół gimnazjalnych:
     I miejsce : Gimnazjum w Zespole Szkół Pijarskich
     II miejsce : Gimnazjum nr 6
     III miejsce: Gimnazjum nr 3
     A tak kształtowały się wyniki szkól ponadgimnazjalnych:
     I miejsce: Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych
     II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
     III miejsce: Zespół Szkół Technicznych
     
     Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy rozległej wiedzy z zakresu pożarnictwa, a zwycięzcom powodzenia w kolejnych etapach.

Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • OSP powiatu elbląskiego kojarzy się głównie z wyłudzaniem pieniędzy za niewykonane wyjazdy, lub za "martwe dusze" na akcjach, vide OSP Krzewsk czy OSP Markusy. .. czas na OSP Milejewo;) Nie wpychajcie dzieci w ten "biznes"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2018-03-13)
 • Innowacje szkolne typu strażak, policjant ?? szkoda czasu. I tak nabór do służby przejdą nieliczni. Testy są wyśrubowane, a dzisiejsza młodzież taka słaba, fizycznie i niedojrzała psychicznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2018-03-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Domena .pl