UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • W stanie wojennym w 1982 roku została uchalona tzw karta nauczyciela która stała się narzędziem wpływu władz PRL na środowisko pedagogiczne. Zapisane są tam liczne,kontrowersyjne i kosztowne dla skarbu państwa przywileje. Długi urlop, niskie pensum przy nieewidencjonawanym czasie pracy poza szkołą, roczny urlop na ,,podratowanie zdrowia,,. Zlikwidujcie kartę nauczyciela bo jest to beton PRL-u i dopiero wtedy zobaczcie jak jest z pracą na wolnym rynku. I nie..nie zazdroszczę ani też nie mam zamiaru się przekwalifikować . Nauczanie to nie jest to w czym bym się spełniła. Każda praca ma swoje plusy i minusy. Ja np rzadko spędzam święta z rodziną. Weekendy także. Ale tak wybrałam. Wszędzie, drodzy nauczyciele, dobrze tam gdzie nas nie ma.
  • KN określa również drogę kariery zawodowej nauczyciela(art. 9/str.13), należne dodatki (za wysługę lat, funkcyjny, motywacyjny, 13 pensję, wyrównawczy - Rozdział 5/str.47). Określa również minimalne zarobki nauczycieli na kolejnych szczeblach kariery (Rozdział 5 Art. 30/str.48). Poczytajcie sobie, jak niskie, wręcz głodowe są zarobki nauczycieli. (Dla ułatwienia powiem, że kwota bazowa do obliczenia wynagrodzenia nauczycieli wynosi 3.045,21 zł. na rok 2019. (
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    6
    GłosRozsądku(2019-04-13)
  • @GłosRozsądku - To już nie rozumiem zupełnie o co chodzi? To ile nauczyciele chcecie zarabiać? 184% kwoty bazowej dla nauczyciela dyplomowanego to wychodzi 5603 zł. bez dodatków, trzynastek, premii. Teraz rozumiem dlaczego odrzuciliście podwyżki prawie do 8000 przy obcięciu przywilejów. Bo byście na tym stracili. To ile będzie dosyć?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    14
    4
    Granda(2019-04-13)
  • Kaczyński zwiększy? Oczadziałeś?? on nawet nie startuje do PE, myślisz, że ktoś go tam posłucha? takiego głąba ekonomicznego?
  • @Granda - głupstwa piszesz - to średnia ze wszystkimi dodatkami, plus zasiłek pogrzebowy i odprawa emerytalna. Jak to zwykle ze średnią bywa, może bliżej są dyrektorzy (z dodatkiem funkcyjnym, czego nie należy zazdrościć widząc ile przy tym kretyńskim kierownictwie ministerstwa mają roboty), pracownicy kuratorium (z wyboru partii rządzącej) oraz pracownicy ministerstwa (którym się te nagrody należały!!!). Ordery na dzień nauczyciela to nie jest powszechna praktyka, trzeba nieźle się napracować i dokształcać, żeby raz w życiu na taki order zasłużyć. Twoja filozofia to "nie wiem ale się wypowiem". Nieuków ci u nas dostatek ale i tego jednego jeszcze przeżyjemy xD
  • Ja głupstwa piszę? Nie rozśmieszaj mnie, policzyłam tylko kwotowo, co mówi ustawa o "gołych" zarobkach nauczycieli. To może Ustawa kłamie? Przecież w ISAP można ją przeczytać, to o co się pieklisz? Prawda boli? Czy ustawa kłamie?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    4
    Granda(2019-04-13)
  • @Granda - Prawda nie boli, ustawa nie kłamie, tylko ty masz trudności w czytaniu ze zrozumieniem. No cóż, zdarza się. ..
  • Być może, geniuszu, nie zrozumiałam tego prawniczego języka ustawy, choć wydaje mi się, że w tym akurat punkcie określa zarobki jednoznacznie. Ale potrafię przyznać się do błędu, jeśli on istnieje. Będąc dobrym nauczycielem, wytłumacz, w którym punkcie źle interpretuję ustawę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Granda(2019-04-14)
Reklama