Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkoła na medal(e)

 
Elbląg, Szkoła na medal(e)
Laureaci i finaliści 2014/15, fot. nadesłana

Dobiega końca rok szkolny 2014/2015, dlatego pora na podsumowanie sukcesów, na które uczniowie i ich opiekunowie pracowali przez wiele miesięcy. Dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Królewieckiej 42 w Elblągu był to bardzo udany okres.

W 10 wojewódzkich konkursach przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty uczniowie Gimnazjum nr 3 zdobyli 42 tytuły laureatów i 34 tytuły finalistów oraz tytuł laureata ogólnopolskiej olimpiady matematycznej. II LO jak dotąd może poszczycić się 21 laureatami i 7 finalistami konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich, w tym olimpiad m.in. z: wiedzy o III RP, wiedzy o filmie, wiedzy ekonomicznej, wiedzy ekologicznej, wiedzy mediewistycznej i wielu innych.
     Indeksy AGH (geografia), Politechniki Gdańskiej (chemia), UW (Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej; Konkurs Wiedzy o Mediach, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym)) otrzymało 15 uczniów. W części konkursów i olimpiad nadal trwają rywalizacje na końcowych etapach. Ci zaś, którzy już są szczęśliwymi zdobywcami tytułów laureatów i finalistów mogą cieszyć się zwolnieniem z egzaminów zewnętrznych, a nawet awansem do szkół kolejnych.
     
     - Jak znaleźć potencjalnego laureata?

     Magdalena Adryjanek (nauczycielka matematyki, opiekunka 4 laureatów konkursu W-MKO z matematyki i laureata ogólnopolskiego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów): Trzeba być dobrym diagnostą, żeby wyłowić potencjał. Służy temu analiza wyników z poprzedniego etapu edukacyjnego i inne diagnozy na początku roku szkolnego. Niezbędna jest wnikliwa obserwacja ucznia podczas pracy na lekcji, jego sposobu myślenia, tworzenia własnych koncepcji, rozwiązań, samodzielnego tworzenia algorytmów i zaangażowania w pracę na lekcjach i poza nimi (na zajęciach koła matematycznego, w domu) i przede wszystkim charakteru pytań, które zadaje. Uczniowie zdolni bardzo często pytają „Dlaczego?” i chcą znać odpowiedź na swoje pytania.
     - Ile czasu trzeba pracować na sukces?
     Joanna Kurczewska (nauczycielka języka angielskiego, opiekunka 5 finalistów konkursu W-MKO z języka angielskiego i konkursu krasomówczego „Speaking in public”): Przygotowanie ucznia rokującego sukces trwa dłużej niż jeden rok. Należy mu poświęcić czas na zajęciach dodatkowych. Uczeń musi się też samodzielnie uczyć w domu. W pierwszej klasie zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w drugiej klasie 3-4 razy w tygodniu, a w klasie trzeciej codziennie.
     - Jak można skomentować sukces Damiana Burczyka?
     Magdalena Adryjanek: Damian Burczyk uzyskał tytuł laureata X Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. To jest nasz największy sukces. Damian w ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym organizowanym przez KO, a w IX OMG został finalistą. Po roku wytężonej pracy Damian ponownie zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym organizowanym przez KO, a w Olimpiadzie osiągnął ogromny sukces, czyli został laureatem. Jest w gronie 86 najlepszych gimnazjalistów w Polsce. Damian brał również udział w Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów, w której doszedł do II etapu, a w konkursie z fizyki uzyskał I miejsce w województwie.
     - Jak spędzacie czas wolny? Czy znajdujecie chwile bez nauki?
     Damian Burczyk (3d Gimnazjum nr 3, dwukrotny laureat, a także finalista 3 konkursów przedmiotowych, ogólnopolski laureat OMG, zwolniony z części matematycznej i przyrodniczej egzaminów gimnazjalnych): Dużo czasu spędzam przed komputerem na grę w gry i przeglądanie Internetu. W czasie wolnym uczę się też dla przyjemności matematyki i programowania.
     Małgorzata Babraj (3d, Gimnazjum nr 3, laureatka 3 konkursów przedmiotowych i konkursu krasomówczego, zwolniona na egzaminie gimnazjalnym z zakresu przyrodniczego, matematycznego i z języka angielskiego): Wolny czas spędzam między innymi z przyjaciółmi, na spotkaniach z nimi w domach lub na świeżym powietrzu, jeżdżąc na rowerze, czy też w mieście.
     Kacper Lubiszewski (3d, Gimnazjum nr 3, laureat 7 konkursów przedmiotowych- zwolniony ze wszystkich egzaminów gimnazjalnych): Lubię ćwiczyć na siłowni. Poza tym spotykam się z kolegami na boisku. Mam też bzika na punkcie języków obcych, a ucząc się ich odpoczywam.
     - Wszyscy lubicie matematykę. Czy wykorzystacie zdobytą wiedzę w przyszłości?
     Kacper Lubiszewski: Szkoda nie wykorzystać zdobytej wiedzy. Być może połączę pasję do języków z inną wiedzą, również matematyczną, bo marzę o międzynarodowej maturze i studiach za granicą. Szczególne zaś zainteresowanie matematyką my wszyscy zawdzięczamy naszej wychowawczyni Magdalenie Adryjanek, która potrafi zarazić miłością do tego przedmiotu, do myślenia i pokazać że poznawanie matematyki to przyjemność i świetna zabawa. Udziela nam wskazówek, ale nie podaje gotowych odpowiedzi tak, byśmy pracowali nad rozwiązaniami sami. Dzięki temu jesteśmy dumni ze swoich mniejszych i większych osiągnięć.
     Małgorzata Babraj: Myślę o wyborze inżynierii, jednego z kierunków studiów w Warszawie na Politechnice. Nie sprecyzowałam jeszcze do końca planów. Jednak na pewno moje studia będą w dużym stopniu powiązane z przedmiotami ścisłymi: matematyką i fizyką.
     
     Nie sposób zapomnieć o sukcesach sportowych szkoły. Największe uczniowie Gimnazjum nr 3 odnieśli w Mistrzostwach Województwa w Pływaniu, na Gimnazjadzie w Unihokeju, w Mistrzostwach Polski w Short Tracku, w Mistrzostwach Województwa w Biegu na orientację. Licealiści dodając swoje trofea udowodnili, że prócz wyżej wymienionych dyscyplin sportu lekkoatletyka, piłka siatkowa i koszykowa, a także szachy są również mocną stroną szkoły.
     Tegoroczne sukcesy ZSO nr 2 są wielokrotnością osiągnięć z lat ubiegłych. Zapiszą się piękną kartą w historii szkoły, co będzie też miłym akcentem w obchodach 70-lecia, świętowanego przez II LO w październiku 2015 r.
Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA