UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkoła wysokich lotów

 
Elbląg, Szkoła wysokich lotów
Uczniowie odbędą praktyki na lotnisku (fot. Michał Skroboszewski)

Uczniowie Zespołu Szkól Gospodarczych będą swoje szkolne praktyki odbywać na lotnisku w Gdańsku. Stało się to możliwe dzięki współpracy szkoły z jedną z największych firm świadczących usługi handlingowe. Zobacz zdjęcia.

Kiedy samolot wyląduje na lotnisku, wpada w ręce pracowników obsługi lotniska. To oni go rozładowują i przygotowują do kolejnego lotu, a także prowadzą obsługę pasażerów. Praktykę w tym zawodzie na lotnisku w Gdańsku w przyszłym roku odbędą uczniowie klasy II d Zespołu Szkól Gospodarczych w Elblągu. - Kilka miesięcy temu wpadłam na pomysł napisania programu „Pracownik obsługi lotniskowej”. Znalazłam partnera, który będzie chciał współpracować ze szkołą – mówiła Aleksandra Lewandowska, nauczyciel w ZSG i wychowawczyni II D, klasy o profilu technik eksploatacji portów i terminali.
     Partnerem projektu została firma Welcome Airport Services, jedną z największych w Polsce firm świadczących usługi handlingowe. - Odpowiedzieliśmy na inicjatywę lokalną. Szkoła zwróciła się z prośbą, aby zorganizować praktyki na lotnisku w Gdańsku dla uczniów. W którymś momencie wpadliśmy na pomysł, aby to sformalizować w bardziej szerszym zakresie i wsparcia z naszej strony dla osób uczących się dając możliwość sprawdzenia się „w boju” tego czego nauczą się w szkole – mówił Maciej Urbański, prezes zarządu firmy.
     W ramach podpisanej dziś umowy, 17 uczniów II d w przyszłym roku (już jako trzecioklasiści) będą mieli zajęcia z pracownikami firmy, którzy na co dzień obsługują lotnisko w Gdańsku. - Oprócz tego raz w miesiącu będziemy wyjeżdżać na kształcenie praktyczne na lotnisko. Będziemy obsługiwać samoloty i pasażerów. Najlepsi uczestnicy projektu będą mieli możliwość podjęcia miesięcznej praktyki w firmie – wyjaśniła Aleksandra Lewandowska.
     - Uczniowie będą mogli zetknąć się z rzeczywistością i zweryfikować swoje oczekiwania odnośnie swojej przyszłości w praktyce. Zaoferujemy uczniom możliwość sprawdzenia w prawdziwej obsłudze pasażerskiej bądź obsłudze samolotów – dodał Maciej Urbański.
     Porozumienie została podpisane na rok. Ale jeżeli okaże się sukcesem, zostanie przedłużone, tak, aby dzisiejsi pierwszoklasiści mogli poczuć „na własnej skórze”, co oznacza praca na lotnisku. W przyszłym roku na lotnisku praktyki odbędzie 17 uczniów dzisiejszej II d.

  Maria Dobosz, dyrektor ZSG i Maciej Urbański (fot. MS)
Maria Dobosz, dyrektor ZSG i Maciej Urbański (fot. MS)


     - To nie jest cala klasa. Wybraliśmy najlepszych uczniów, którzy mieli wiedzę, dobre oceny i wykazali predyspozycje do pracy w tym zawodzie – wyjaśniła Anna Lewandowska.
     - Uczniowie powinni być skrupulatni i rzetelni w wykonywaniu działań. Lotnictwo na tym poziomie nie wybacza jakichkolwiek błędów. To kwestia związana z bezpieczeństwem pasażerów i zagadnieniami finansowymi – dodał Maciej Urbański.
     - Zdobędziemy doświadczenie, poznamy dokładnie lotnisko. Wiadomo, że w szkole nie da się tego namacalnie dotknąć. Dokładnie jeszcze nie wiemy, jak nasze praktyki będą wyglądały - mówiła Anna Jurczak, uczennica II d.
     Na najlepszych będą czekały oferty zatrudnienia. Zdobyte doświadczenie spowoduje, że uczniowie pracy będą mogli szukać zarówno u partnera programu jak i w konkurencyjnych firmach. A i droga na pokład samolotu stanie przed nimi otworem.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Olu, gratulacje:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2017-04-20)
 • Nie no super gratulacje dla wszystkich coś się,w końcu dzieje .Jest nadzieja są możliwości.specjalne pozdrowienia dla Pantery vel Karkôwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Dobry Człowiek (2017-04-20)
 • zsg i wysokie loty, ,, ,dowcip jakiś czy co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 5
  (2017-04-20)
 • kurde fota jak z propagandy PRL na wiecu ZSMP
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  I.P.N.(2017-04-20)
 • dajcie im na bilet nich niech od razu wyjadą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 5
  (2017-04-20)
 • Gratulację podjęcia inicjatywy. Poza możliwościami, które dostaną uczniowe, jest ogromna szansa na rozpalenie ciekawości. Do tego prestiż szkoły został podniesiony. Wspaniale. Gratulacje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  Dd(2017-04-20)
 • Wszystko fajnie ale kto zapłaci za koszty za bilet na praktyki do gdańskiego lotniska ? Chyba, że jakiś pokoje wynajmą a kto też za to zapłaci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 5
  On123456(2017-04-20)
 • To się nazywa zazdrość. Nie faktycznie.. ta szkoła niczym się nie odznacza. Zamiast lotów są upadki.. człowieku?! Nie wiesz o czym chyba mówisz. ZSG.. szkoła o wielu kierunkach. Jeśli chodzi o gastronomię to wiele imprez obslugiwana przez uczniów. Przykład ostatnio była impreza w 2LO, był catering, zjechali się goście z innych miast.. był to konkurs. W zeszłym roku catering do takiej samej imprezy był z zupełnie innego źródła. Było podane ciasto, kawa, herbata. I chyba szkoła nie była wtedy zadowolona. W tym roku catering objęła szkoła ZSG gdzie byly serwowane wyroby cukiernicze jak i garmażeryjne. Wszyscy ewidentnie byli zadowoleni. Bo nie zdarza się tak często że znika zupełnie wszytko co zostało przywiezione. Często tego jedzenia naprawdę zostaje, bo jest dużo. Tym razem zniknęło prawie wszystko, do ostatniego okruszka! Mówię wiele imprez jest obsługiwana przez naszych uczniów! Współpracujemy ze znanymi kucharzami (Okrasa, Budynek, Sowa, Sadkiewicz i wiele innych) Co roku pokazujemy się na "świecie chleba" gdzie współpracujemy z kucharzami. Organizujemy konkursy typu "black-box", gdzie zjeżdżaja się uczniowie z całej Polski. Wyjeżdżamy na różne staże zagraniczne. Zarówno z branży gastronomicznej, jak i hotelarskiej. Nasi fototechnicy mają swoje wystawy. Szkoła daje nam możliwość rozwijania się, trzeba tylko wykazać trochę chęci do współpracy. Mamy własny hotel, pracownie fotograficzna, czy nawet pracownie gastronomiczne gdzie kilka lat temu przeszły generalny remont i nie jedna restauracja nam gratuluje i podziwia że mamy naprawdę dobry sprzęt do pracy. Teraz mamy kolejny sukces.. podpisanie umowy z linią lotniczą, no to BAJKA! Ale tak lepiej tylko krytykować i powiedzieć że ta szkoła wgl się nie rozwija, wręcz upada.. gratulacje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 1
  ucz.zsg.(2017-04-21)
 • wspaniała inicjatywa i pomysł wyrastający ponad bylejakość Elbląga - okazuje się, że szkolnictwo może wyrastać ponad partyjniactwo i klepanie regułek - jedna uwaga, niestety absolwenci odpłyną z tego miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  AMalejużniekoniecznie(2017-04-21)
 • a co z klasą która w tym roku kończy naukę w tej Szkole na takim samym kierunku??? Nie mieli praktyk bo pani nauczycielka. .. .choć ich niby uczyła, pozostawiła ich. .. ze tak powiem SAMOPASY. !!! Te dzieciaki są pokrzywdzone przez tych. .. co teraz chwalą się owym sukcesem z firmą WELCOME AIRPORT SERVICES. Ale takie życie. uczymy się na błędach. Nieprawdaż. .. DRODZY PEDAGODZY
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  (2017-04-21)
 • To kobieta ma teraz połowie szkoly praktyki i pracę załatwić? Na logikę jak może wziąć udział uczeń którego już nie ma? Proste. Czytanie ze zrozumieniem. Od praktyk w w każdej szkole jest kierownik praktyk, nie nauczyciel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Janek90(2017-04-21)
 • @ucz.zsg. - Tekst poniżej pisał uczeń? Można udawać, mieć czytelnika za mało rozgarniętego, ale bez przesady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2017-04-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Recepcja
Wykonawstwo i remonty
AMK Szkło ozdobne 3
Promocja RATY 0%