Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Szkolenia EFS

Dla tych wszystkich, którzy chcą aktywnie korzystać z unijnych funduszy strukturalnych przeznaczonych na lata 2007-2013, Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzony przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych przygotował dwa szkolenia dotyczące tworzenia projektów oraz zarządzania projektem. Szkolenia są nieodpłatne.

Już wkrótce będziemy mogli korzystać ze środków pomocowych Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucja Zarządzająca, czyli Ministerstwo Rozwoju Regionalnego obecnie przygotowuje dokumenty stanowiące podstawę do korzystania z funduszy strukturalnych w latach 2007-2013 według wytycznych Komisji Europejskiej.
     W Elblągu jesienią zaczną się szkolenia ułatwiające korzystanie z EFS. Szkolenie z zarządzania projektem pt. „Realizacja projektu, czyli podpisaliśmy umowę i co dalej..?” poprowadzi Elżbieta Kamińska - kierownik Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Elblągu. Podstawowym założeniem szkolenia będzie przekazanie wiedzy na temat obowiązujących zasad zarządzania projektem od momentu podpisania umowy o dofinansowanie, a także zapoznanie uczestników z ogólną wiedzą, wskazanie najważniejszych elementów i obowiązujących procedur realizacji i rozliczania projektów. Szkolenie prowadzone będzie w terminach: 4 października oraz 7-8 listopada tego roku.
     Szkolenie na temat tworzenia projektów i pisania wniosków grantowych z zakresu rozwoju zasobów ludzkich poprowadzi Arkadiusz Jachimowicz - akredytowany trener Krajowego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego. Podstawowym założeniem szkolenia będzie podniesienie umiejętności uczestników z zakresu tworzenia projektów dotyczących rozwoju zasobów ludzkich. Uczestnikom przekazana zostanie wiedza ogólna z zakresu tworzenia projektów miękkich z zastosowaniem elementów metody PCM (Project Cycle Management - zarządzanie cyklem projektu) w zakresie analizowania i programowania. Przekazane zostaną informacje w zakresie analizy i opisu problemu, określeniu celów ogólnych i szczegółowych, efektów twardych i miękkich oraz sposobu ich pomiaru, metod realizacji projektu i zadań, harmonogramu realizacji zadań, budżetowania projektu oraz przełożenia projektu na wniosek aplikacyjny. Szkolenie prowadzone będzie w dwóch terminach: 29 i 30 października.
     Dla ułatwienia dostępu do informacji o możliwościach wykorzystania środków z EFS oraz pomocy w pisaniu i realizacji projektów, ale także w opracowaniu ich tak, by odpowiadał na lokalne potrzeby, Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego zaprasza także do korzystania z usług swoich doradców. Konsultacje te pomogą trafniej określić potrzeby projektu i wesprą starania o ich spełnienie. Pomoc doradców Regionalnego Ośrodka EFS jest również nieodpłatna.
     Wszystkie zajęcia odbędą się w sali szkoleniowej Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w Elblągu. Osoby zainteresowane proszone są o jak najszybsze składanie formularzy zgłoszeniowych w formie elektronicznej na adres e-mail: szkolenia_elblag@roefs.pl na nr. faxu: 055 236 27 16 lub osobiście w siedzibie ESWIP.
     Formularze zgłoszeniowe i więcej informacji o organizowanych przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Elblągu szkoleniach - na stronie internetowej ośrodka http://www.elblag.roefs.pl.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA