Środa 19-09-2018, imieniny Januarego, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolenie strzeleckie „klasy wojskowej”

 
Elbląg, Szkolenie strzeleckie „klasy wojskowej” fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

Trwa szkolenie wojsk 16 PDZ. Ale szkolą się także uczniowie klasy mundurowej o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Listopadowy poranek był bardzo chłodny i pochmurny. Jednak w niczym nie przeszkadzało to młodym adeptom sztuki wojennej  uczniom klasy I o profilu wojskowym (specjalność: technik-logistyk) z ZSEiO w realizacji zajęć ze szkolenia strzeleckiego. Zajęcia przygotował 2 dywizjon przeciwlotniczy w Elblągu, który podpisał ze szkołą stosowne porozumienia. Jednak zanim rozpoczęły się zasadnicze zajęcia, uczniowie zostali zapoznani z przeznaczeniem i zadaniami 15 pułku przeciwlotniczego oraz 2 dywizjonu, czyli swojego merytorycznego opiekuna.
     Zasadnicze szkolenie prowadzili instruktorzy dywizjonu na 4 punktach nauczania. Budowa kbk AKMS i PW - 83, całokształt czynności do strzelania z kbk AK, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz strzelanie nr 1 z wykorzystaniem trenażera „CYKLOP” – wszystko w oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń.
     Trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz, oceny ze strzelania były pozytywne. Zajęcia z teorii strzału i zgrywania przyrządów celowniczych zrobiły przecież swoje. Zimno, trochę śmiechu i zabawy, zmarznięte ręce i policzki, ale nade wszystko przekazany i przyswojony przez uczniów zasób wiedzy wojskowej – to podstawa do prowadzenia kolejnych zajęć ale też niezapomnianych przeżyć.

 

W grudniu ślubowanie „pierwszaków”, a w styczniu planujemy kolejne szkolenie. Będziemy doskonalić umiejętności strzeleckie, znajomość budowy broni, jej składanie i rozkładanie ale zaczniemy też „orientować się” w terenie – z mapą i bez.
     Składamy podziękowania Dowództwu dywizjonu, instruktorom i por. Izabeli Ognich – koordynatorowi zajęć ze strony Dowództwa 2 dywizjonu przeciwlotniczego 15 pułku przeciwlotniczego, za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia.

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena .pl
Domena funkcyjna .com.pl