Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Szkolenie strzeleckie „klasy wojskowej”

 
Elbląg, Szkolenie strzeleckie „klasy wojskowej” fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

Trwa szkolenie wojsk 16 PDZ. Ale szkolą się także uczniowie klasy mundurowej o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Listopadowy poranek był bardzo chłodny i pochmurny. Jednak w niczym nie przeszkadzało to młodym adeptom sztuki wojennej  uczniom klasy I o profilu wojskowym (specjalność: technik-logistyk) z ZSEiO w realizacji zajęć ze szkolenia strzeleckiego. Zajęcia przygotował 2 dywizjon przeciwlotniczy w Elblągu, który podpisał ze szkołą stosowne porozumienia. Jednak zanim rozpoczęły się zasadnicze zajęcia, uczniowie zostali zapoznani z przeznaczeniem i zadaniami 15 pułku przeciwlotniczego oraz 2 dywizjonu, czyli swojego merytorycznego opiekuna.
     Zasadnicze szkolenie prowadzili instruktorzy dywizjonu na 4 punktach nauczania. Budowa kbk AKMS i PW - 83, całokształt czynności do strzelania z kbk AK, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz strzelanie nr 1 z wykorzystaniem trenażera „CYKLOP” – wszystko w oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń.
     Trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz, oceny ze strzelania były pozytywne. Zajęcia z teorii strzału i zgrywania przyrządów celowniczych zrobiły przecież swoje. Zimno, trochę śmiechu i zabawy, zmarznięte ręce i policzki, ale nade wszystko przekazany i przyswojony przez uczniów zasób wiedzy wojskowej – to podstawa do prowadzenia kolejnych zajęć ale też niezapomnianych przeżyć.

 

W grudniu ślubowanie „pierwszaków”, a w styczniu planujemy kolejne szkolenie. Będziemy doskonalić umiejętności strzeleckie, znajomość budowy broni, jej składanie i rozkładanie ale zaczniemy też „orientować się” w terenie – z mapą i bez.
     Składamy podziękowania Dowództwu dywizjonu, instruktorom i por. Izabeli Ognich – koordynatorowi zajęć ze strony Dowództwa 2 dywizjonu przeciwlotniczego 15 pułku przeciwlotniczego, za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia.

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapety industrial
Fototapety ze sztuką
Fototapety z końmi