UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szpital nadal szuka dyrektora

 
Elbląg, Szpital nadal szuka dyrektora
fot. arch. portEl.pl
Reklama

Tylko jedna osoba chce pokierować Szpitalem Miejskim w Elblągu. Został więc ogłoszony nowy konkurs, ponieważ prezydent musi mieć szansę na wybór z minimum dwóch kandydatów.

Ratusz musiał ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego, ponieważ kończy się kadencja dotychczasowego szefa placówki - Mirosława Gorbaczewskiego. Miejscy urzędnicy opublikowali ogłoszenie o konkursie i zaczęli czekać na aplikacje kandydatów. I się doczekali... swoje dokumenty zdecydował się przesłać jeden kandydat. W związku z tym... ratusz ogłosił kolejny konkurs. Dlaczego?
       - Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, jeżeli w pierwszym konkursie wpłynęła tylko jedna oferta, to należy ogłosić nowy konkurs – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       A co jeśli i na drugi konkurs wpłynie jedna oferta?
       - Zgodnie z ustawą trzeba przeprowadzić trzy konkursy. Jeżeli w trzecim, kolejnym konkursie wpłynie także tylko jedna oferta, to wtedy można rozpatrywać kandydaturę osoby, która złożyła swoje dokumenty – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.
       Miejskim urzędnikom nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na więcej niż jednego chętnego do pokierowania Szpitalem Miejskim. Kandydaci mogą swoje aplikacje składać do 4 marca 2019 r. Kandydat powinien legitymować się wykształceniem wyższym oraz co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończonymi studiami podyplomowymi na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletnim stażem pracy. Powinien też mieć wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków.
       Do czasu wyboru nowego dyrektora Szpitala Miejskiego placówką kieruje jej dotychczasowy szef Mirosław Gorbaczewski.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama