UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trwają zapisy do bezpłatnych szkół katolickich SPSK w Elblągu

Trwają zapisy do bezpłatnych szkół katolickich SPSK w Elblągu

W tej Szkole dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale uczą się szacunku i otwartości na drugiego człowieka. W Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich każdy czuje się bezpiecznie, a nauczyciele znają każdego ucznia i rodzica.

Nauka w domowej atmosferze
       Nauka w Szkołach SPSK odbywa się w mało licznych oddziałach, co sprzyja indywidualizacji pracy. Należy podkreślić, że przeciętna liczba uczniów w klasie to 12 osób w Szkole Podstawowej. W tak małych zespołach klasowych nauka przebiega w domowej atmosferze a nauczyciel zna każdego ucznia, co pozwala na indywidualne traktowanie i podejście do każdego dziecka. Zobacz zdjęcia.
      
       Z zasadami i empatią
       Szkoły SPSK stawiają na promocję zdrowia, upowszechnienie sportu, działalność proekologiczną i kulturową oraz naukę języków obcych. Uwrażliwiają społecznie poprzez promocję wolontariatu czy działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Promują również postawy patriotyczne – dzieci od początku uczestniczą w miejskich obchodach różnych wydarzeń historycznych.
       Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum SPSK objęci są opieką psychologa, pedagoga szkolnego, logopedy, oligofrenopedagoga, tyflopedagoga i surdopedagoga. Mają również możliwość uczestnictwa w zajęciach rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych oraz licznych zajęciach dodatkowych, wyrównawczych i zajęciach rozwijających zainteresowania.
      
       Nauka i zabawa to dobra podstawa
       W szkole podstawowej nauczany jest język angielski w rozszerzonym wymiarze godzin, dodatkowo oferujemy naukę języka niemieckiego lub języka włoskiego jako drugiego języka już od pierwszej klasy. Szkoła organizuje również wycieczki edukacyjne czy rekolekcje, a zajęcia sportowe odbywają się na hali sportowej, na ściance wspinaczkowej, siłowni i na basenie. Dodatkowo zwiększona została ilość godzin zajęć wychowania fizycznego na trening piłki nożnej, siatkowej oraz naukę pływania, którą objęci są nie tylko uczniowie klas I-III, ale również chętni uczniowie klas starszych.
       Szkoła pomaga słabszym uczniom w ramach zajęć wyrównawczych i oferuje opiekę świetlicową w godzinach od 6:30 do 16:30, a uczniom klasy ósmej zapewnia zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.
       Szkoły SPSK nie tylko wdrażają ministerialny program dydaktyczny, ale zachęcają uczniów do rozwoju. Mogą oni korzystać z różnorodnych kół zainteresowań, na przykład z koła szachowego, filmowego, plastycznego, koła grafiki komputerowej, dziennikarskiego czy historycznego oraz realizować się w ramach koła wolontariatu. Chętni mogą uczyć się wokalu i gry na gitarze czy flażolecie.
       Placówka oferuje również możliwość wyjazdu wakacyjnego, które organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Należy podkreślić, że nasza Szkoła posiada ofertę zajęć dodatkowych porównywalną z najlepszymi szkołami prywatnymi. Jedyną różnicą jest to, że nauka w naszej placówce jest bezpłatna, a za dodatkowe zajęcia nie trzeba płacić.
      
       Dla najmłodszych

       W ramach Szkoły Podstawowej działają również oddziały przedszkolne dla dzieci trzy-, cztero- i pięcioletnich oraz oddział zerowy. W oddziałach oferujemy bezpłatną naukę języka angielskiego, języka włoskiego, rytmiki i religii. Dzieci mogą być objęte opieką logopedy oraz zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju. Oddział przedszkolny jest czynny codziennie, od godz. 6.30 do godz. 16.30.
            
       Nie musisz płacić za dobre wychowanie

       Nauka we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej, jak również w oddziale przedszkolnym i w „zerówce” jest bezpłatna. Najlepsi uczniowie otrzymują stypendium naukowe a dzieciom dojeżdżającym z wybranych miejscowości z okolic Elbląga zapewniany jest bezpłatny dowóz autobusem szkolnym.
            
       Właśnie trwa nabór do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Elblągu, do oddziału przedszkolnego i "zerówki". Istnieje możliwość zapisania dziecka do klas programowo wyższych
      
      
Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum
       Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
       w Elblągu

       ul. Saperów 14 c
       82-300 Elbląg
            
       tel. stacjonarny/faks: 55 649 12 75
       tel. komórkowy: + 48 512 581 255
       e-mail: spsk.elblag@gmail.com
       www.spsk.elblag.pl
      
       ------ artykuł sponsorowany -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl